Twórca "Uciekaj" rozważa nakręcenie sequela

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rca+%22Uciekaj%22+rozwa%C5%BCa+nakr%C4%99cenie+sequela-128776
W rozmowie z dziennikiem Variety producent Jason Blum ujawnił, że są szanse na kontynuację kasowego dreszczowca "Uciekaj!".


Jeśli Jordan (Peele, reżyser "Uciekaj!" - przyp. red.) zechce zrobić sequel, nakręcę go w sekundę - zadeklarował Blum - Myślę, że on rozważa taką opcję.

Łączące elementy kina gatunkowego oraz satyry społecznej "Uciekaj!" przy budżecie rzędu 4,5 mln dolarów zarobiło na całym świecie ćwierć miliarda. Film zdobył również szereg prestiżowych nagród, w tym Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny.

To historia młodego czarnoskórego chłopaka, Chrisa Washingtona (Daniel Kaluuya), który wybiera się z zapoznawczą wizytą do posiadłości rodziców jego białej dziewczyny – Rose Armitage (Allison Williams). Szybko orientuje się, że atmosfera domu jest, mówiąc delikatnie, dziwna. Nie spodziewa się jednak, że powodem zaproszenia nie jest wyłącznie chęć poznania go przez rodziców Rose. Chris wierzy, że nerwowa atmosfera panująca w domu Armitageów wynika z przyczyn rasowych. Niedługo jednak odkryje zadziwiającą prawdę. Prawdę, jakiej nie mógł się spodziewać.

Peele pracuje aktualnie nad filmem "Us", w którym główne role zagrają Elisabeth Moss i Lupita Nyong'o. Obraz trafi do kin w marcu 2019.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones