Twórca "Yellowstone" opowie o upadku walecznych Komanczów

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rca+%22Yellowstone%22+opowie+o+upadku+walecznych+Komancz%C3%B3w+%E2%80%93+Filmweb-153726
Twórca "Yellowstone" opowie o upadku walecznych Komanczów
Taylor Sheridan, autor scenariuszy do "Sicario", "Aż do piekła" oraz twórca takich seriali, jak "Yellowstone" i "1923", przeniesie na ekran książkę S.C. Gwynne'a pod tytułem "Empire of the Summer Moon: Quanah Parker and the Rise and Fall of the Comanches". Ma to być rozgrywająca się na przestrzeni 40 lat opowieść o walce plemienia Komanczów z białymi osadnikami.

"Yellowstone"

"Empire of the Summer Moon" – fabuła


Głównym bohaterem adaptacji będzie Quanah uważany za najważniejszego wodza Komanczów. Historia opowie o czterech dekadach konfliktów i walk między Komanczami a białymi osadnikami o kontrolę nad amerykańskim Zachodem, a także ostatecznym upadku legendarnego plemienia. Część opowieści skupi się na matce Quanah, Cynthii Ann Parker, która została porwana przez Komanczów w wieku 9 lat. Mimo możliwości, nigdy jednak od nich nie odeszła, uznając członków plemienia za swoją prawdziwą rodzinę. 

Uważa się, że Komanczowie byli jednymi z najlepszych wojowników, a także niedoścignionymi mistrzami w jeździe konnej oraz strzelaniu z łuku. To właśnie przedstawiciele tego plemienia stawiali skuteczny opór zarówno hiszpańskiej, jak i francuskiej ekspansji na ziemiach Ameryki.

Taylor Sheridan



Oprócz wymienionych we wstępie filmów i seriali, w filmografii Sheridana znajdują się takie tytuły, jak "Burmistrz Kingstown", który wkrótce powróci z trzecim sezonem i Jeremym Rennerem w roli głównej, a także "1883", "Tulsa King" z Sylvestrem Stallone'em oraz "Special Ops: Lioness", w którym jedną z głównych ról zagrała Zoe Saldaña. Poniżej przypominamy naszą recenzję serialu. 

SERIAL KILLERS: Rozmawiamy o serialu "Special Ops: Lioness"



Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones