Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rcy+%22Gry+o+tron%22+przechodz%C4%85+do+Netfliksa+za+200+mln+dolar%C3%B3w-134173

Twórcy "Gry o tron" przechodzą do Netfliksa za 200 mln dolarów!

  • Deadline, The Hollywood Reporter
  • autor: mp
  • VOD, Seriale, Filmy
David Benioff i D.B. Weiss znaleźli nowy dom dla swoich telewizyjnych projektów. Po długich negocjacjach, w których uczestniczyli wszyscy liczący się gracze (w tym Disney i Amazon), najlepszą ofertę zaproponował Netflix. Platforma gotowa była wyłożyć na stół 200 milionów dolarów.

GettyImages-1134777533.jpg
Getty Images © Taylor Hill


Na razie nie wiadomo, kiedy Netflix ujrzy owoce zawartego kontraktu. Benioff i Weiss muszą bowiem wcześniej wywiązać się z innych zobowiązań. Priorytetem jest nowa trylogia "Gwiezdnych wojen", którą szykują dla Disneya. Pierwszy z filmów ma trafić do kin w grudniu 2022 roku. W planach są też "Dirty White Boys" dla Foxa/Disneya i film o Kurcie Cobainie dla Universal Pictures.

Przypomnijmy, że kiedy "Gra o tron" dobiegała końca, wydawało się, że Benioff i Weiss utrzymają związki z HBO. Ogłoszono nawet pierwszy projekt, serial "Confederate", którego akcja miała się rozgrywać w alternatywnej rzeczywistości, gdzie Południe wygrało wojnę secesyjną i niewolnictwo pozostało legalne. Po kontrowersjach, jakie wzbudził, projekt ten został jednak zarzucony.

Benioff i Weiss szukali nowego domu od kilku miesięcy. Dość szybko z rozmów wycofało się HBO, które nie chciało wyłożyć żądanej przez duet kwoty. Przez długi czas wydawało się, że twórcy "Gry o tron" podążą śladami autorów "Westworld" i przeniosą się do Amazonu. Ostatecznie jednak to Netflix zaprezentował najbardziej satysfakcjonującą ich ofertę.

Dla platformy jest to już kolejna tak imponująca umowa ramowa. Wcześniej podobne kontrakty zawarte zostały z Shondą Rhimes i Ryanem Murphym.

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię