Dlaczego twórcy "Gry o tron" odeszli z HBO? Nie chcieli robić seriali na smartfony?!

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/David+Benioff+i+D.B.+Weiss+%28%22Gra+o+tron%22%29+o+okoliczno%C5%9Bciach+odej%C5%9Bcia+z+HBO-154292
Dlaczego twórcy "Gry o tron" odeszli z HBO? Nie chcieli robić seriali na smartfony?!
Twórcy "Gry o tron", David Benioff i D.B. Weiss, promują właśnie swój najnowszy serial – "Problem trzech ciał", który trafi na Netflix już w przyszłym miesiącu. W jednym z ostatnich wywiadów o tym, co skłoniło ich do rozstania z HBO.

GettyImages-1176480168.jpg Getty Images © Jeff Kravitz

"Gra o tron" na smartfony?!


Wyobrażacie sobie "Grę o tron" dostosowaną do smartfonów? Pionowy format zdjęć i kilkuminutowe odcinki, które można obejrzeć jak rolkę na Instagramie? Okazuje się, że tak właśnie wyglądała wizja właścicieli Warner Media – co nie spodobało się twórcom serialu. Opowiedzieli o tym w rozmowie z "Wall Street Journal Magazine".

Kiedy podpisujesz pięcioletni kontrakt, chcesz, aby sytuacja firmy była stabilna, abyś mógł w spokoju wykonywać swoją pracę i nie martwić się, że twoje przedsiębiorstwo zostanie wykupione przez firmę telekomunikacyjną – powiedział Benioff.

Chodzi o firmę AT&T, do której należy Warner Media, a przez to także HBO. Ze słów Benioffa i Weissa wynika, że naciskała ona na twórców, aby kręcili w formacie wertykalnym. Miało to ułatwić oglądanie serialu na smartfonach (tak jakby nie istniała opcja odwrócenia ekranu). Z tego samego powodu AT&T domagała się też minieppizodów "do szybkiej konsumpcji".

Benioff i Weiss potwierdzili także krążącą od dawna plotkę, jakoby finał "Gry o tron" miał zostać przedstawiony w trzech filmach, a nie trzynastu odcinkach podzielonych na dwa sezony. 

Zobacz zwiastun serialu "Problem trzech ciał"


Najnowsze dzieło Davida Benioffa i D.B. Weissa to serial "Problem trzech ciał", który już w przyszłym miesiącu trafi na Netflix. Zobaczcie zwiastun:
Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones