Twórcy "X-Men: Pierwszej klasy" odświeżą "Power Rangers"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rcy+%22X-Men%3A+Pierwszej+klasy%22+od%C5%9Bwie%C5%BC%C4%85+%22Power+Rangers%22-106243
Rok temu marka "Power Rangers" świętowała swoje 20-lecie, a w maju wytwórnia Lionsgate i firma Saban ogłosiły, że szykują nowy pełnometrażowy film o przygodach zamaskowanych wojowników we wszystkich kolorach tęczy. Czyżby szykował się renesans serii? Projekt zyskał właśnie parę scenarzystów ze zobowiązującym CV.
Scenariusz nowych przygód Power Rangers na dużym ekranie napiszą Ashley Miller i Zack Stentz. Na koncie mają oni m.in. pracę przy "X-Men: Pierwszej klasie", a więc posiadają odpowiednie kompetencje do odświeżania - wydawałoby się - nieco już zużytych franczyz. W ich filmografii znajdziemy również "Thora" czy seriale "Fringe: Na granicy światów" i "Terminator: Kroniki Sary Connor".

Miller i Stentz to zresztą nie jedyne nazwiska w ekipie filmu. Jego producentem wykonawczym został bowiem Roberto Orci, scenarzysta filmów z serii "Transformers" i "Star Trek", który właśnie rozstał się ze swoim służbowym partnerem, Aleksem Kurtzmanem. Orci pomoże w rozwinięciu fabuły, którą następnie spisze para scenarzystów.

Twórcy są na razie na bardzo wczesnym etapie realizacji, ale już zapowiadają, że ich film kompletnie odświeży serię, która opowiada o grupie licealistów obdarowanych niesamowitymi mocami i walczących z siłami zła.

Najpopularniejszą odsłoną przygód Power Rangers był serial telewizyjny z lat 90. Powstały również dwa filmy pełnometrażowe o przygodach walecznych dzieciaków: "Power Rangers" z 1995 oraz "Power Rangers Turbo" z 1997. Drugi z nich okazał się jednak spektakularną klapą. 

W sierpniu do kin powrócą Wojownicze Żółwie Ninja. Czy nadeszła również pora na powrót Power Rangers?