Duński aktor stworzy film o cancel culture: "To chaos"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ulrich+Thomsen+opowiada+o+swoim+filmie+%22Sugar%22%2C+cancel+culture%2C+MeToo-156140
Duński aktor stworzy film o cancel culture: "To chaos"
źródło: Getty Images
autor: NurPhoto
Duński aktor Ulrich Thomsen ("Banshee", "Czarna lista", "Nowy papież") był jurorem na zakończonym właśnie Festiwalu Telewizyjnym w Monte-Carlo. Niedługo stanie również za kamerą w filmie o tytule "Sugar". W opowieści twórca zamierza podjąć takie tematy jak cancel culture, świat po #MeToo i związki motywowane przez pieniądze.

Urlich Thomsen o swoim filmie "Sugar" i cancel cultureReżyser i aktor zapowiada, że jego film będzie historią miłośną. To opowieść o ludzkiej samotności, ale podobno nie powinienem pokazywać historii dwóch dziewczyn. Zajmowanie się tym to dla artysty dziwne uczucie. Wkurza mnie to – przyznał. – Jestem pier****nym boomerem, co musi znaczyć, że jestem idiotą. A jedyną rzeczą, którą źle zrobiłem, jest zestarzenie się.

Oto skrót fabuły: Największą słabością każdego człowieka jest pożądanie przyjemności. I pieniędzy! Do dziś to nadal prawda, która wejdzie w drogę każdej rzeczy. Czy Weinstein pracowałby tak długo, gdyby nie miał czego sprzedawać? – pytał.

Ulrich Thomsen w serialu "Banshee"

Aktor wie, że podejmuje się drażliwych tematów, które nie spodobają się wielu ludziom. Nie zamierza jednak wsłuchiwać się w głosy krytyków. W momencie, w którym odnosisz się do niewygodnych tematów, wszystko staje się kontrowersyjne. To bzdury! – stwierdził, opisując takie zagadnienia jak ruch #MeToo. – Na świecie była potrzebna korekta, to oczywiste. Ale granica nie została dobrze ustanowiona. Jeśli coś będzie nie tak, kto powie cokolwiek?

Twórca nie przestawał przeprowadzać diagnozy współczesności, porównując doświadczenia europejskie z amerykańskimi. – To ważne, żebyśmy rozmawiali o takich sprawach, ponieważ już nie rozumiemy reguł tej gry. Mogliśmy prowadzić dyskusje, ale teraz według tak zwanego woke, z braku lepszego słowa, wszystko jest czarno-białe.

W Danii nie jest tak źle jak w USA. Ostatnio udzieliłem wywiadu, w którym dziennikarz nazwał ten temat "gniazdem szerszeni". Ale przeciw komu ja występuję? Podaj mi nazwisko. Kogo mam się bać? Nikt nie odpowie na to pytanie. To chaos. – skwitował.

Urlich Thomsen – najważniejsze roleAktor rozpoczynał swoją karierę, grając w rodzimych produkcjach. W jego CV znajdziemy takie tytuły jak "Festen", "Jabłka Adama", "Bracia", "Komuna", "Małżeńskie porachunki". Zagraniczną karierę rozpoczął od filmu Świat to za mało. Na swoim koncie ma role w filmach "Coś", "Polowanie na czarownice", "Królestwo niebieskie", "Hitman", "Bezwstydny Mortdecai"; serialach "Banshee", "Czarna lista", "Nowy papież".

Wcześniej stanął już za kamerą przy dwóch projektach: "In Embryo" i "Gutterbee: Wojna o kiełbasę".

Zwiastun filmu "Gutterbee: Wojna o kiełbasę"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones