Wes Craven powróci do "Krzyku"?

Bleeding Cool / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wes+Craven+powr%C3%B3ci+do+%22Krzyku%22-95180
W ubiegłym roku informowaliśmy o tym, że MTV planuje realizację serialu pod tytułem "Scream". Jeśli tytuł wydał się Wam znajomy, to jest tak nie bez powodu. Otóż serial ma być inspirowany kinowym przebojem "Krzyk". Teraz stacja jest już gotowa ruszyć z projektem i szykuje "Scream" na lato przyszłego roku.

Serial powstaje przy współpracy z Dimension Films, które wyprodukowało kinową tetralogię. Z oficjalnego komunikatu dowiadujemy się również, iż MTV chce, by godzinny odcinek pilotowy wyreżyserował Wes Craven, który nakręcił wszystkie części kinowej sagi. Niestety w komunikacie nie jest wymieniany autor fabuły Kevin Williamson. Zamiast tego MTV twierdzi, że prowadzi rozmowy z kilkoma obiecującymi scenarzystami.

Telewizyjny "Scream" nie będzie bezpośrednio powiązany z kinową serią. Zamiast tego ma być historią wymyśloną na nowo na bazie tego, co widzieliśmy w kinie. MTV w ten sposób chce zachować swobodę jeśli chodzi o kierunek, w jakim podążą losy bohaterów. W ten sposób oczywiście zapewniają sobie utrzymanie w tajemnicy tożsamości zabójcy, którym może być ktoś inny niż w kinowym "Krzyku".