Więcej Nowych Horyzontów. Pierwszy odcinek nowego podcastu już dostępny

https://www.filmweb.pl/news/Wi%C4%99cej+Nowych+Horyzont%C3%B3w.+Pierwszy+odcinek+nowego+podcastu+ju%C5%BC+dost%C4%99pny-146884
Więcej Nowych Horyzontów. Pierwszy odcinek nowego podcastu już dostępny
Kojarzysz "Incepcję", "To nie jest kraj dla starych ludzi", "Aż poleje się krew"? To znaczy, że zetknąłeś się z kinem artystycznym. Kino artystyczne nie jest tylko dla wybranych i ma więcej wspólnego z popkulturą, niż może się wydawać. Przekonaj się, słuchając pierwszego odcinka podcastu "Więcej Nowych Horyzontów", w którym Błażej Hrapkowicz rozmawia z Kają Klimek i Adrianą Prodeus o tym, jak czerpać więcej z kina i otwierać się na jego nowe odmiany.

Podcast możecie posłuchać na Spotify lub poniżej:22. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty, odbywająca się pod znakiem słonecznego przesilenia, zbliża się wielkimi krokami. Na stacjonarną część festiwalu zapraszamy w dniach 21-31 lipca, tradycyjnie do Wrocławia. O tydzień dłużej, do 7 sierpnia, trwać będzie część online'owa wydarzenia. W programie znajdą się najgorętsze tytuły ze światowych festiwali (w tym nowości prosto z Cannes), awangardowe perły i mnóstwo świetnej klasyki.

Podczas festiwalu będzie można zobaczyć m.in. "Triangle of Sadness" Rubena Östlunda, "Alcarràs" w reżyserii Carli Simón, "Blisko" Lukasa Dhonta czy pierwszą w Polsce retrospektywę filmów Agnieszki Holland. Powrócą także klasyczne nowohoryzontowe sekcje: Nocne Szaleństwa, Lost Lost Lost, Front Wizualny czy Trzecie Oko.

Wisienką na torcie jest koncert Tindersticks – kultowej grupy, która od lat tworzy ścieżki dźwiękowe do filmów Claire Denis, w tym do jej ostatniego dzieła, "Both Sides of the Blade", który również będzie można zobaczyć podczas tegorocznych Nowych Horyzontów. W programie festiwalu znajdzie się także wydarzenie łączące piękno kina i muzykę najwyższej próby: 23 lipca zapraszamy na pokaz legendarnego "Nosferatu – symfonii grozy" (1922) F.W. Murnaua, do którego muzykę na żywo wykona Jozef Van Wissem. Karnety na festiwal stacjonarny są w sprzedaży do 23 czerwca. Więcej informacji o programie znajdziecie na stronie www.nowehoryzonty.pl.

Pełny program 22. NH ogłosimy 5 lipca; 7 lipca rozpocznie się sprzedaż pojedynczych biletów i dostępów do filmów online.

Materiał powstał we współpracy z mBankiem i Nowymi Horyzontami.
Informacja sponsorowana