Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Widowisko+%22Boba+Fett%22+w+r%C4%99kach+re%C5%BCysera+%22Logana%22-128419

Widowisko "Boba Fett" w rękach reżysera "Logana"

  • The Hollywood Reporter
  • autor: mp
  • Filmy
Mamy dobrą wiadomość dla tych, którzy już od kilku lat czekają na widowisko "Boba Fett". Projekt właśnie zyskał reżysera. Został nim autor "Logana: Wolverine'a" James Mangold. Będzie on również współautorem scenariusza. Drugim scenarzystą jest Simon Kinberg, który z projektem pozostaje związany od początku prac nad nim.

5004420-6580581279-star_.jpg


Boba Fett jest międzygwiezdnym łowcą głów, który pracuje dla tego, kto zaoferuje mu najwięcej. Jego pracodawcami byli m.in. Darth Vader i Jabba the Hutt. Sporo jego przygód opisano w ramach Expanded Universe. O czym opowie film kinowy, tego na razie nie wiadomo.

Film o przygodach Boby Fetta był w przygotowaniu już kilka lat temu. Miał go nakręcić Josh Trank. Reżyser jednak nie potrafił się dogadać z Simonem Kinbergiem na planie "Fantastycznej Czwórki" i producent jasno dał Kathleen Kennedy do zrozumienia, że Trank nie powinien kręcić żadnego filmu osadzonego w świecie "Gwiezdnych wojen". Szefowa LucasFilm zgodziła się z jego oceną. Trank został odsunięty, a sam projekt trafił do "zamrażarki".

Pierwotnie LucasFilm zapowiadało trzy spin-offy "Gwiezdnych wojen", które miały trafiać do kin na przemian z trzecią trylogią. Teraz The Hollywood Reporter twierdzi, że wytwórnia ma w planach całkiem sporo filmów, w tym o przygodach Obi-Wan Kenobiego, który może wyreżyserować Stephen Daldry.

3 21

zobacz też: