Widzowie po raz drugi dostaną "Gęsiej skórki"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Widzowie+po+raz+drugi+dostan%C4%85+%22G%C4%99siej+sk%C3%B3rki%22-117142
W Sony ruszyły prace nad kontynuacją zeszłorocznej "Gęsiej skórki". Za realizację filmu ma odpowiadać ta sama ekipa: reżyser Rob Letterman, scenarzysta Darren Lemke oraz producenci Deborah Forte i Neal H. Moritz. Twórcy liczą, że w roli głównej powróci Jack Black.


"Gęsia skórka" to ekranizacja jednego z najpopularniejszych cyklów powieści dla dzieci i młodzieży. Łączna sprzedaż książek R.L. Stine'a przekracza 400 milionów egzemplarzy. Film zarobił 156 milionów dolarów przy 58-milionowym budżecie.

W jedynce po przeprowadzce do małego miasteczka Zach zaprzyjaźnia się z Hanną. Ich znajomość oparta jest początkowo na niewyjaśnionej tajemnicy, którą nieufna dziewczyna nie chce się podzielić. Sytuacja zmienia się diametralnie, kiedy Zach poznaje ojca Hanny – R.L. Stine’a (Jack Black), twórcę książek dla dzieci. Niestety, chłopak przypadkowo uwalnia zamieszkujące karty powieści Stine’a duchy i potwory, które opanowują miasteczko. Czy Zachowi, Hannie i pisarzowi uda się zagonić je z powrotem do świata baśni?