Wkrótce ruszają zdjęcia do sequela "Fantastycznych zwierząt..."

Heroic Hollywood / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wkr%C3%B3tce+ruszaj%C4%85+zdj%C4%99cia+do+sequela+%22Fantastycznych+zwierz%C4%85t...%22-122189
Jesteście fanami filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć? Zatem na pewno ucieszy Was informacja, że ekipa powróci na plan i rozpocznie zdjęcia do sequela już w kwietniu. Przypomnijmy, że wcześniej mówiło się o lecie 2017. 


W jednym z promujących film wywiadów reżyser David Yates zdradził, że w kolejnej części Newt Scamander opuści Nowy Jork i uda się do Paryża. To będzie ambitne przedsięwzięcie. Nasz scenograf, Stuart Craig, to prawdziwy twardziel. Kiedy przeczytał scenariusz sequela, odparł tylko: dajcie mi o tym chwilę pomyśleć. Zdjęcia będą również kręcone w Wielkiej Brytanii, natomiast z grafiku wypadł Nowy Jork. Za kamerą stanie ponownie Yates, a w roli głównej powróci Eddie Redmayne. Premierę zaplanowano na listopad 2018 roku.

"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" to spin-off dochodowego cyklu o Harrym Potterze. Akcja filmu rozpoczyna się w 1926 roku. Newt Scamander wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Jego krótki pobyt w Nowym Jorku mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien nie-czar (tj. amerykański mugol) o imieniu Jakub, źle skierowany magiczny przypadek oraz ucieczka kilku fantastycznych zwierząt Newta. Wszystko to może spowodować nie lada kłopoty, zarówno dla świata magicznego, jak i nie-czarów.