Fantastyczne zwierzęta zaatakują Paryż

Heroic Hollywood / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Fantastyczne+zwierz%C4%99ta+zaatakuj%C4%85+Pary%C5%BC-120234
Chociaż spin-off serii o Harrym Potterze, czyli "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", dopiero zmierza do kin, poznajemy już powoli szczegóły jego kontynuacji. Jesteście ciekawi, gdzie będzie rozgrywać się akcja sequela?


W jednym z promujących film wywiadów reżyser David Yates zdradził, że w kolejnej części Newt Scamander opuści Nowy Jork i uda się do Paryża. To będzie ambitne przedsięwzięcie. Nasz scenograf, Stuart Craig, to prawdziwy twardziel. Kiedy przeczytał scenariusz sequela, odparł tylko: dajcie mi o tym chwilę pomyśleć.  

Zdjęcia do dwójki mają rozpocząć się na początku przyszłego roku. Za kamerą stanie ponownie Yates, a w roli głównej powróci Eddie Redmayne. Do obsady dołączył też Johnny Depp. Premierę zaplanowano na listopad 2018 roku.

"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" to spin-off dochodowego cyklu o Harrym Potterze. Akcja filmu rozpoczyna się w 1926 roku. Newt Scamander wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Jego krótki pobyt w Nowym Jorku mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien nie-czar (tj. amerykański mugol) o imieniu Jakub, źle skierowany magiczny przypadek oraz ucieczka kilku fantastycznych zwierząt Newta. Wszystko to może spowodować nie lada kłopoty, zarówno dla świata magicznego, jak i nie-czarów.