Wybraliście "Czas Apokalipsy" na Światowy Dzień Książki w Iluzjonie

Informacja nadesłana autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wybrali%C5%9Bcie+%22Czas+Apokalipsy%22+na+%C5%9Awiatowy+Dzie%C5%84+Ksi%C4%85%C5%BCki+w+Iluzjonie-94884
Znamy już zwycięzcę plebiscytu publiczności na seans niespodziankę przeglądu "Z książką w kinie". Niewielką ilością głosów, wyprzedzając "Imię róży" oraz "Dzikość serca",  zwyciężył "Czas Apokalipsy" ekranizacja kultowego opowiadania Josepha Conrada - "Jądro ciemności". Na projekcję filmu zapraszamy do kina Iluzjon 23 kwietnia w Światowym Dniu Książki o godz. 20.15.Z okazji Światowego Dnia Książki (23 kwietnia), Filmoteka Narodowa wraz z Instytutem Książki proponują wyjątkowy przegląd filmowy, który – choć oczywiście pokaże tylko mały wycinek z ogromnej oferty – ma ambicję zwrócenia uwagi na ten nurt kina i sprowokowania do dyskusji na temat powinowactwa literatury i kina.

I tak oto w weekend 19-21 kwietnia w warszawskim kinie Iluzjon odbędzie się przegląd 5 najlepszych adaptacji filmowych. Przegląd ten uzupełni dodatkowa – szósta projekcja: będzie to najlepsza adaptacja wyłoniona przez internautów w dwufazowym głosowaniu najpierw na facebooku następnie na portalu Filmweb i zaprezentowana właśnie 23 kwietnia, w Światowy Dzień Książki. Przed pokazem zapraszamy widzów na dyskusję o adaptacjach literatury, z udziałem ludzi książki i filmu.

Przeglądowi towarzyszyć będzie multimedialna wystawa plakatów do polskich oraz zagranicznych ekranizacji literatury, prezentowana w dniach 19-30 kwietnia w rotundzie kina Iluzjon.

Więcej informacji: www.iluzjon.fn.org.pl