Wytwórnia Lionsgate przekracza próg miliarda dolarów

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wytw%C3%B3rnia+Lionsgate+przekracza+pr%C3%B3g+miliarda+dolar%C3%B3w-108832
Wytwórnia Lionsgate po raz trzeci z rzędu wycisnęła z międzynarodowego box-office'u miliard dolarów. Wszystko oczywiście dzięki "Igrzyskom śmierci: Kosogłosowi. Części 1".Poza Stanami film zarobił już 334 miliony dolarów. Najlepiej sprzedał się w Wielkiej Brytanii (42,9 miliona), Niemczech (32,7 miliona), Australii (24,8 miliona), Francji (22,7 miliona) i Meksyku (22,3 miliona).

Trzecia część "Igrzysk śmierci" zarobiła już w sumie 611.4 miliona dolarów. Film przewodził światowemu box-office'owi przez trzy tygodnie z rzędu. Ale jego impet zaraz zacznie maleć. Między innymi dlatego, że na horyzoncie jest już bardzo ostra konkurencja w postaci "Hobbita: Bitwy pięciu armii", "Nocy w muzeum: Tajemnicy grobowca" oraz "Tajemnic lasu". "Kosogłos. Część 1" ma jednak przed sobą jeszcze kilka krajów do podbicia. W lutym przyszłego roku film będzie miał premierę w Chinach, a w czerwcu - w Japonii.

Pozostałe filmy, które pozwoliły Lionsgate osiągnąć swój wynik, to "Niezgodna", "Zniewolony. 12 Years a Slave", "Pompeje" oraz "Transcendencja". Na przyszły rok wytwórnia przygotowała "Kosogłos. Część 2", "Child 44" oraz "Zbuntowaną".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones