Zdjęcia do "Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings" zakończone

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Zdj%C4%99cia+do+%22Shang-Chi+and+the+Legend+of+the+Ten+Rings%22+zako%C5%84czone-139940
Zdjęcia do "Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings" zakończone
Zakończyły się zdjęcia do kolejnego widowiska Marvela - "Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings". O tym, że ekipie udało się nareszcie zarejestrować cały materiał, poinformowali w mediach społecznościowych reżyser Destin Daniel Cretton oraz odtwórca tytułowej roli Simu Liu.

Aktor zwrócił uwagę na to, iż "Shang-Chi" będzie pierwszym w historii filmem Marvela o azjatyckich superbohaterach, Do wszystkich, którzy nas nienawidzili z powodu koloru naszej skóry, oraz tych, czuli się gorzej z powodu koloru swojej skóry. NIGDY WIĘCEJ. To jest NASZ film i po tym wydarzeniu Hollywood NIE MOŻE nas zignorować - napisał Liu w prywatnej facebookowej grupie "Subtelne cechy azjatyckie".

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w lutym. Miesiąc później prace na planie zostały zawieszone z powodu pandemii koronawirusa. Realizację wznowiono w lipcu. Premierę ekranizacji komiksu zaplanowano na 9 lipca 2021.

Bohaterem filmu jest Shang-Chi (Liu), sierota obdarzony specjalnymi mocami. Wychowany w szkole dla wyjątkowych dzieci prowadzonej przez Mandaryna (Tony Chiu-Wai Leung), całe życie, wraz z rówieśnikami, przygotowywał się do turnieju, w którym wezmą udział najwięksi mistrzowie sztuk walki. Zwycięzca otrzyma dziesięć pierścieni, które umożliwiają władzę nad żywiołami. Shang-Chi nie chce jednak takiego losu i po ucieczce przed Madarynem, żyje w ukryciu. Po latach Mandaryn odnajduje swojego wychowanka i składa mu propozycję nie do odrzucenia - Shang-Chi zajmie miejsce starca w nadchodzącym turnieju, a w zamian za zwycięstwo, odzyska wolność.

Jak nietrudno się domyślić, film będzie utrzymany w konwencji klasycznego kina sztuk walki z elementami fantasy. Shang-Chi posiądzie choćby umiejętność tworzenia iluzji i klonów w trakcie walki, a w turnieju wezmą udział zawodnicy z alternatywnych wymiarów i odległych planet. Film odniesie się także do wątku Mandaryna z "Iron Mana 3", a także wprowadzi zmiany w wątku Fah Lo See (Awkwafina). W komiksie to siostra tytułowego bohatera, w filmie natomiast będzie jego ukochaną i córką Mandaryna. Brzmi interesująco?  
Udostępnij: