Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Zdj%C4%99cia+do+%22World+War+Z+2%22+Finchera+rusz%C4%85+wcze%C5%9Bniej-131387

Zdjęcia do "World War Z 2" Finchera ruszą wcześniej

  • MovieWeb
  • autor: mw
  • Filmy, Inne
Wygląda na to, że twórcy "World War Z 2" wejdą na plan szybciej niż się spodziewaliśmy. Początek zdjęć zaplanowano na marzec bieżącego roku. 

World-War-Z-2-Production-Update-2019.jpg


Poprzednie informacje mówiły o czerwcu - tak przynajmniej twierdziła w rozmowie z Variety producentka Dede Gardner.  Teraz okazało się jednak, że praca na planie to bardziej skomplikowane logistycznie zadanie i potrwa dłużej, prawdopodobnie aż do końca roku. Zdjęcia, poza USA, mają odbywać się min. w Hiszpanii oraz Tajlandii. A jeśli faktycznie produkcja rusza już za dwa miesiące, niedługo najpewniej usłyszymy o pierwszych decyzjach castingowych. 

Za kamerą widowiska zasiądzie David Fincher. Gwiazdą obrazu ponownie będzie Brad Pitt. Szczegóły fabuły wciąż nie są znane, a prace nad scenariuszem trwają. Tekst przygotowuje Dennis Kelly.

Pierwotnie drugą "World War Zmiał wyreżyserować Juan Antonio Bayona. Hiszpan ostatecznie wybrał jednak kontynuację "Jurassic World". Pierwsza wersja scenariusza została przygotowana pod koniec sierpnia 2015 przez Stevena Knighta. Potem Paramount przekazał tekst w ręce Kelly'ego. Informacja o tym, że to jednak twórca "Siedem" mógłby nakręcić widowisko o zombie, pojawiła się w sierpniu 2017 roku. Podobno na angażu reżysera niezwykle zależało nowemu szefowi studia Paramount, Jimowi Gianopulosowi. To właśnie on, do spółki z gwiazdą filmu Bradem Pittem, miał przekonać go do przyjęcia posady.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, "World War Z 2" będzie czwartym wspólnym filmem Finchera i Pitta. Wcześniej zrealizowali "Siedem", "Podziemny krąg" oraz "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona". Panowie mieli również nakręcić wspólnie "20 tysięcy mil podwodnej żeglugi" dla Disneya, ale projekt został skasowany.

zobacz też: