Zmarł Dariusz Gnatowski znany z roli Boczka w "Świecie według Kiepskich"

Onet.pl / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Zmar%C5%82+Dariusz+Gnatowski+znany+z+roli+Boczka+w+%22%C5%9Awiecie+wed%C5%82ug+Kiepskich%22-139867
Zmarł Dariusz Gnatowski znany z roli Boczka w "Świecie według Kiepskich"
źródło: Getty Images
autor: NurPhoto
W wieku 59 lat zmarł Dariusz Gnatowski – niezapomniany w roli Arnolda Boczka w "Świecie według Kiepskich". Przyczyną śmierci było zapalenie płuc i ciężka niewydolność oddechowa.

DARIUSZ GNATOWSKI – KIM BYŁ

Dariusz Gnatowski urodził się 24 maja 1961 w Rudzie Śląskie. W 1985 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Zadebiutował na deskach Teatru STU w Krakowie w sztuce "Wariat i zakonnica" w  w reż. Krzysztofa Jasińskiego. Pierwszy raz na ekranie pojawił się w 1988 roku w pierwszym odcinku serialu "Crimen".

DARIUSZ GNATOWSKI – NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA 

Sławę aktorowi przyniosły głownie role komediowe. Publiczność zapamięta go przede wszystkim dzięki roli Arnolda Boczka w "Świecie według Kiepskich". W latach 90. prowadził także takie programy telewizyjne, jak "Przewodnik Włóczykija" oraz "Słowa, słówka i półsłówka".

Aktor reżyserował również w latach 2015-2020 spektakl "Słodki drań" o problemach związanych z życiem z cukrzycą, w którym grał główną rolę. Był także współautorem książki "Dieta bez wyrzeczeń" promującej zdrowy styl życia.