Thomas Jane 

Thomas Elliott

7,3
11 429 ocen gry aktorskiej
Thomas Jane
Karierę zaczynał w wieku 17. lat w pewnym bollywoodzkim musicalu swobodnie opartym na motywach z szekspirowskiego dramatu „Romeo i Julia”. Zadebiutował w 1986 roku w romansie indyjskiego reżysera Jandhyali pt. „Padamati Sandhya Ragam". Na ekranie pojawiał się w nieznanych i kiepskich tytułach klasy B. Wystąpił też w epizodach w znaczących filmach, jak „Boogie Nights”, "Cienka czerwona linia" czy "Magnolia". Większe role udawało mu się grywać w produkcjach "Molly" i "Ostrożnie z dziewczynami", które na poziomie scenariusza wyglądały intrygująco, lecz okazywały się potem niewypałami. I nawet ambitne dokonania w kinie niezależnym, telewizyjny hit HBO "61" czy kreacje u boku znanych aktorów w filmach "Podejrzany" i "Grzeszna miłość" nie zbliżyły go do hollywoodzkiej sławy. Znalazł się w centrum uwagi dostając tytułową rolę Franka Castle'a o pogmatwanej psychice w ekranizacji komiksu "The Punisher".
więcej

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 lutego 1969

miejsce urodzenia: Baltimore, Maryland, USA

wzrost: 179 cm

dwukrotnie żonaty: 1. Aysha Hauer (19.12.1989 - 1995, rozwód); 2. Patricia Arquette (24.06.2006 - 01.07.2011, rozwód), córka Harlow Olivia Calliope (ur. 20.02.2003)
Podczas kręcenia sceny walki w filmie "Punisher" przez przypadek zranił nożem Kevina Nasha.
Wystąpił w następujących teledyskach:
- 1997 r. - "Try" - Michael Penn;
- 2005 r. - "Turn the Lights Out When You Leave" - Elton John.
Napisał komiks Bad Planet.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Hehehe jak zobaczyłem Piekielną Głębią to się zastanawiałem z którego roku jest film, bo gość wygląda jak Lambert, ma wzrok jak Lambert i mimike twarzy ma jak Lambert:D Potem ogarnąłem, że to Thomas Jane. LOL Gość jest niesamowicie podobny:D

pojechałabym z nim wszędzie...............

jak mozna go niepolubic, sympatyczny, dzielny, naturalny } utalentowany

Super zagrał Joe Millera;-)

kto tak sądzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones