Vera Miles 

Vera June Ralston

7,9
2 036 ocen gry aktorskiej
Vera Miles
Amerykańska aktorka, która w 1948 roku została Miss Kansas, a potem postanowiła zawojować Hollywood. Jej kariera rozpoczęła się w 1951 roku, kiedy to pojawiła się w niewielkiej roli w obrazie "Two Tickets to Broadway". Potem powierzano jej kolejne angaże w "Tarzan's Hidden Jungle", "Poszukiwaczach", "Niewłaściwym człowieku". Była jedną z ulubionych aktorek Alfreda Hitchcocka. Występowała w jego filmach, jednak kilka z ról musiała odrzucić. Nie zagrała w "Zawrocie głowy", ponieważ była w ciąży. Ostatecznie Hitchcock powierzył jej rolę siostry Janet Leigh w hicie "Psychoza". Po odrzuceniu kolejnego angażu w filmie Johna Forda "Człowiek, który zabił Liberty Valance'a" w końcu przyjęła propozycję gry w dwóch obrazach Disneya: "A Tiger Walks" i "Those Calloways". Kontynuowała karierę w produkcjach Disneya do lat 70. Potem pojawiała się też w telewizji. Była zamężna cztery razy.

Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 23 sierpnia 1930

miejsce urodzenia: Boise City, Oklahoma, USA

wzrost: 162 cm

czterokrotnie zamężna: 1. Bob Miles (1948 - 1954, rozwód), 2 córki: Deborah (ur. 1950), Kelley (ur. 05.11.1952); 2. Gordon Scott (1954 - 1959, rozwód), syn Michael (ur. 1957); 3. Keith Larsen (16.07.1960 - 1971, rozwód), syn Erik (ur. 30.04.1961); 4. Bob Jones (od 1973)
W 1948 roku zdobyła tytuł Miss Ameryki.
Odrzuciła rolę Lois Farrow w filmie "Ostatni seans filmowy", co spowodowało obsadzenie Ellen Burstyn.
Straciła rolę Eve Kendall w filmie "Północ - północny zachód", na rzecz Evy Marie Saint.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • VERA jest zjawiskowa. Najpierw zwykła kura domowa, matka-Polka. Troskliwa, czuła, może nieco przewrażliwiona. Przemian jaka w niej zachodzi pod wpływem krzywdy wyrządzonej je mężowi (fenomenalny HENRY FONDA!) jest ... więcej

 • Informacje o niej tutaj w stosunku do Wikipedii różnią się. Na przykład: w 1948 roku była miss Ameryki czy była w końcu trzecia...? I czy jeszcze żyje czy ...zmarła w Sao Paulo...? Jak to jest?

  • Ależ ona wyglądała w Psychozie! Wyjątkowa uroda, a ta fryzura z lat 60 jeszcze dodawała jej większego uroku. Ciężko było od niej oderwać wzrok. Podobała mi się tam nawet bardziej od Janet Leigh. Kobiety w tamtych czasach miały to coś! :)

   • Jednak Janet Leigh przyćmiła tam wszystkich. Nawet Perkins który miał ogromne pole do popisu wypada na jej tle blado. Leigh stworzyła kreacje wybitną. Po seansie szybko zapominamy o pozostałych bohaterach. A to że Akademia nie przyznała jej wówczas Oscara to poprostu skandal.

   • Mało filmów z tą aktorka dane mi było zobaczyć ale u Hitchcocka była bardzo przekonująca ! Co prawda cały film należy do Janet Leigh ale warto zwrócić uwagę na rolę Very. Pamiętam ją również z kilku wspaniałych filmów ("Poszukiwacze", "Niewłaściwy człowiek", "Ujarzmić piekło") Niestety ... więcej