PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547035}
7,8 172 757
ocen
7,8 10 1 172757
6,1 16
ocen krytyków
The Walking Dead
powrót do forum serialu The Walking Dead

TWD 2x11 - Opinie

ocenił(a) serial na 5

Co myślicie o tym odcinku?

Oczywiście będzie dużo spojlerów, więc kto nie oglądał, lepiej niech nie czyta :)




Szkoda Dale'a. Nie przepadałam za nim szczególnie, właściwie był mi obojętny, jednak w tym odcinku zyskał w moich oczach. Jak zauważyła Morgana000, wydawał się jedyną osobą, która chciała zachować resztki człowieczeństwa. Naprawdę mogli go zabić w troszkę ''lepszy'' sposób, niż fatalna pomyłka głupiego dzieciaka.
I tu schodzimy na temat Carla - w komiksie jest jedną z ciekawszych postaci, przynajmniej dla mnie, takie zaradne, mądre dziecko, natomiast w serialu mamy nierozumnego, rozpuszczonego bachora.
Bardzo mile zaskoczyła mnie Andrea popierają Dale'a w sprawie Randalla, byłam pewna, że stanie po stronie Shane'a. Mam tylko nadzieje, że nie załamie się, jak po śmierci siostry, bo bądź co bądź, była z Dale'em bliżej niż z resztą.

ocenił(a) serial na 10
mike222

Mozesz zrobic tak jak ja - podoba mi sie serial kilka odcinkow mnie zawiodlo wiec juz po prostu tepo patrze na to co siedzieje , nie zastanawiam sie nad tym "dlaczego/po co/kiedy/gdzie" podobnie bylo z serialem spartakus 1 sezon krew i piach wywarl na mnie duze wrazenie (nie chodzi o efekty specjalne i litry krwi z ledwo co widocznej rany) ogolnie bardzo dobrze mi sie go ogladalo mimo iz jak wiekszosc seriali byl dosc przewidywalny , 2 sezon (bogowie areny) juz byl taki w miare ale dalo sie ogladac teraz jest 3 sezon (zemsta) i przestalbym go ogladac gdybym zwracal uwage na fabule tzn przewidywalnosc i zadawal te pytania ktore wczesniej napisalem ^^ Mimo wszystko polecam Spartakusa jest dosc nietypowym serialem .... Ogolnie polecam Spartakusa(wszystkie sezony mimo ze z kazdym nastepnym jest gorszy) i Zakazane Imperium ;)

ocenił(a) serial na 5
Darthalex

Zaczynam oglądać Spartakusa.. Niezły:)

ocenił(a) serial na 5
BeeBee61

Po tym odcinku po prostu nienawidze tego małego bachora.Co do odcinka nawet dobry akcja dopiero się rozkręca, z zapowiedzi 12 odc. będzie jeszcze lepszy będą jakieś strzelaniny i troche więcej zombie :)

ocenił(a) serial na 8
BeeBee61

szkoda, ze usmiercila dale, to byla moja ulubiona postać

ocenił(a) serial na 7
BeeBee61

Moim zdaniem śmierć Dale nie była głupia. Wręcz przeciwnie - po co scenarzyści mają go usmiercać tak, jak wszyscy by sobie tego życzyli, czyli jakoś bohatersko itd? Chodzi o zaskoczenie i szok, i to było świetne; wszyscy się martwili co zrobić z tym chłopakiem, i bali się że sprowadzi na farmę innych ludzi, że chyba zupełnie zapomnieli, że żyją w świecie opanowanym przez zombie, które nie wiadomo kiedy mogą się pojawić, i które są REALNYM zagrożeniem, a nie tylko domniemanym. Co potwierdza fakt, że nikt np nie zauważył że Carl biega sam po lesie. Oczywiście pomijam fakt, że chłopak tyle się juz naoglądał, a jest na tyle głupi że nie tylko polazł do tego lasu, to jeszcze tak blisko podszedł do tego szwedacza. I jak go znalazł, to czemu gdy wrócił na farmę nie powiedział nikomu, że go widział w pobliżu? Straaaasznie iritujący i głupi dzieciak. Ale to nam pokazuje, że niestety mądrość (Dale) niestety przegrywa z głupotą (Carl). Ostatnia ostoja prawości na tym okropnym świecie zmarła. Co dalej? I zastanawiam się, czy bedzie jakoś pokazane, gdy Darryll odkryje fakt, że ktoś mu zakosił pistolet, i czy wyda się, kto, czy też zostanie to zupełnie pominięte. Ja jestem bardzo zaskoczona takim obrotem sprawy, nie czytałam komiksu więc nie wiem czego się spodziewać dalej, i jestem w szoku po tym odcinku. Chyba najlepszy odcinek od czasu wypuszczenia szwędaczy ze stodoły przez Shane'a i śmierci Sophii.

ocenił(a) serial na 8
BeeBee61

Odcinek ma świetną symbolikę i na swój przerażający sposób broni sposobu myślenia pierwotnego, charakterystycznego dla prawa dżungli. Tak jakby w takim świecie rzeczywiście lepiej zabić niż się uczłowieczyć. Ale możliwe że serial pójdzie w kierunku "Nie ważne jaki świat, ważne jakie błędy popełniasz". Bo w końcu te przykrości, które spadają na grupę biorą się ze słych decyzji.

ocenił(a) serial na 9
stadnicki82

No w końcu od zabicia Sophii serial zaczyna się rozkręcać . Szkoda Dale'a ,ale jedno mnie ciekawi zombiak rozpłatał Daleowi brzuch a Carla nawet nie zadrapał a był to ten sam zombie ..

ocenił(a) serial na 9
Kanciastoporty10

no ale zombiak na Dale`u leżał, a Carla złapał tylko za nogę, dodatkowo bym unieruchomiony ;)

użytkownik usunięty
BeeBee61

Odcinek lepszy niż poprzedni prawie koniec sezonu 2 no doczekać się nie mogę oceniam odcinek 8/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones