Gra

Metal Gear Solid

Metaru Gia Soriddo
1998
8,9 5 629
ocen
8,9 10 1 5629
838
chce zagrać
Wyspa Shadow Moses została opanowana przez grupę terrorystów składających się z elitarnej jednostki żołnierzy "FOXHOUND". Do akcji zinfiltrowania bazy i zneutralizowania zagrożenia zostaje wyznaczony Solid Snake. Więcej Mniej

PC / PS3 / PS Vita / PSP / PS

gatunek

deweloper

Konami

wydawca

Konami

premiera

"MGS" to sequel gier "Metal Gear" oraz "Metal Gear 2: Solid Snake". Gracz wciela się w rolę Solid Snake'a - żołnierza, mającego za zadanie zinfiltrować bazę wojskową, uwolnić ważnych zakładników, stawić czoła terrorystom i zapobiec wystrzeleniu przez nich pocisku nuklearnego. Oczywiście pomoże nam w tym sprzęt typowy dla jednostek"MGS" to sequel gier "Metal Gear" oraz "Metal Gear 2: Solid Snake". Gracz wciela się w rolę Solid Snake'a - żołnierza, mającego za zadanie zinfiltrować bazę wojskową, uwolnić ważnych zakładników, stawić czoła terrorystom i zapobiec wystrzeleniu przez nich pocisku nuklearnego. Oczywiście pomoże nam w tym sprzęt typowy dla jednostek antyterrorystycznych oraz wojskowych, m.in. mini-radar i nowoczesna broń. Na swojej drodze napotkamy nie tylko zwykłych przeciwników ale również bossów, do których zabicia czasem będziemy musieli użyć nie tylko zręczności ale i pomysłowości.

studio
Konami (deweloper) (wydawca)
tytuł oryg.
Metaru Gia Soriddo
inne tytuły
Tactical Espionage Action: Metal Gear Solid (pełny tytuł) Miedzynarodowe
MGS (tytuł skrócony) Miedzynarodowe
Metal Gear Solid Miedzynarodowe
Więcej...
Większość amerykańskich aktorów została w grze skredytowana pod pseudonimami (na przykład: David Hayter jako Sean Barker), ponieważ aktorzy nie byli pewni czy lokalizacja jest oficjalnie wspierana przez gildię aktorską Screen Actors Guild.
Solid Snake jest wzorowany na postaci Snake'a Plisskena z filmu "Ucieczka z Nowego Jorku", granej przez Kurta Russella. Jego fizjonomia została oparta o wygląd Jean-Claude Van Damme'a, zaś modelując twarz inspirowano się Christopherem Walkenem.
Gra początkowo miała zostać wydana pt. "Metal Gear 3" na konsolę 3DO Interactive Multiplayer, a premierę ustalono wstępnie na 1994 rok. Ze względu na coraz mniejsze wsparcie dla tej konsoli postanowiono projekt przenieść. Początkowo miał się ukazać na Nintendo 64, ale ostatecznie wybrano pierwsze PlayStation. Wkrótce potem Hideo Kojima przemianował tytuł produkcji na "Metal Gear Solid". Twórca uznał, że wydane na komputery MSX 2 dwie pierwsze osłony serii są zbyt mało znane. Dodatkowo skoro nowa gra zawiera w przeciwieństwie do poprzedników pełne środowisko 3D, to opracowywany projekt będzie nowym startem serii.
W 1987 roku na MSX pojawiła się pierwsza gra, której bohaterem był Solid Snake: superżołnierz, będący członkiem jednostki specjalnej Fox-Hound. Nowe podejście do rozgrywki sprawiło, że produkt Hideo Kojimy stał się ogromnym hitem i doczekał się nawet dwóch oficjalnych (i zupełnie różnych!) sequeli. Na trzeci rozdział przygód Snake'a przyszło nam... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych