Shrek 2 (2004)

plakat - Shrek 2 (2004)

opisy filmu

(8)
 • Po powrocie z miesiąca miodowego Shrek i Fiona postanawiają odwiedzić rodziców księżniczki, do których dotarła jedynie wiadomość o ślubie ich córki z prawdziwą miłością jej życia. Młoda para rusza więc do królestwa Zasiedmiogórogrodu. Problem jednak w tym, że rodzice Fiony w ogóle nie zdają sobie sprawy z ciążącej na niej klątwy. W związku z tym są pewni, iż poślubiła ona kogoś z wyższych sfer, kawalera pokroju Lorda Farquaada - władcy rządzącego zasobnym państwem. Jakież więc jest zdziwienie, kiedy ich zięć okazuje się ważącym ponad 300 kilogramów zielonym ogrem nie przywiązującym wagi do higieny, któremu w dodatku towarzyszy gadający osioł.

 • Tuż po powrocie z podróży poślubnej, Fiona i Shrek dostają zaproszenie na bal, na którym mają otrzymać błogosławieństwo pary królewskiej. Razem z Osłem wyjeżdżają do Zasiedmiogórogrodu. Rodzice księżniczki nie akceptują męża ich córki, a na dodatek w nocy dochodzi do kłótni pomiędzy młodą parą. Na porannym polowaniu Shrek z Osłem poznają Kota w Butach, który staje się ich nowym kompanem. Wspólnie wyruszają w podróż, aby rozwiązać problemy związane z nieudanym wyjazdem do Zasiedmiogórogrodu oraz pokonać Wróżkę Matkę Chrzestną i jej lalusiowatego syna, Księcia z Bajki.

 • Druga część "opowieści" o Shreku. Shrek razem z Fioną wracają z miesiąca miodowego i zostają zaproszeni przez rodziców Fiony do "Bardzo Odległego Królestwa". Rodzice nie wiedzą jednak, że ich córka wyszła za mąż za Ogra (i nie zdjęła ciążącej nad nią klątwy) co przysporzy kilka problemów młodej parze. Przy okazji na jaw wychodzi powód zamknięcia Fiony w wysokiej wieży oraz kilka innych rzeczy...

 • Shrek i Fiona powracają z miesiąca miodowego na swoje bagno, a tam czeka na nich pewna niespodzianka - zaproszenie od rodziców Fiony - króla Harolda i królowej Lilian - na bal organizowany z okazji zamążpójścia królewny. "Młoda Para" wyrusza w daleką podróż do "Bardzo Odległego Królestwa", gdzie król dowiaduje się kim jest mąż córki... Dowiadujemy się również kilku ciekawostek: przeszłości ojca Fiony, dlaczego zamknięto królewnę w wieży oraz dowiadujemy się bardzo ciekawej informacji od Pinokia.

 • Nowożeńcy Shrek i Fiona, zostają zaproszeni do rodzimego królestwa Fiony - Far Far Away. W podróży towarzyszy im Osioł - gaduła. Po dotarciu na miejsce, czeka ich wiele nieprzyjemności. Rodzice Fiony nie są zachwyceni wyglądem córki, a tym bardziej wybrankiem jej serca. Król, mający zobowiązania wobec Wróżki (Matki Chrzestnej) - godzi się na likwidację Shreka i zastąpienie go Księciem z Bajki. Brudną robotę ma wykonać Kot w Butach. Sprawy się jednak komplikują i Kot staje się sprzymierzeńcem Shreka i Osła.

 • Kontynuacja bajki, która podbiła serca i tych młodych i troszke starszych widzów na całym świecie. Akcja rozpoczyna się podczas miesiąca miodowego Shreka i Fiony. Wkrótce otrzymują oni zaproszenie do rodziców Fiony. W odwedziny wyrusza również Osioł =) Teściowe nie są zbyt zachwyceni wybrankiem Fiony, a jej ojciec próbuje się pozbyć Shreka i na życzenie Wróżki Chrzestnej zeswatać ją z Księciem z Bajki. W tym celu kot Umarł w Butach wyrusza aby pozbyć się Shreka raz na zawsze. Kot jednak zaprzyjaznia się z parą przyjaciół i udają się do fabryki Wróżki, wykradają stamtąd eliksir, dzieki ktoremu Shrek zamienia sie w przystojnego bruneta, a Osioł w rumaka. Co z tego wynikło?? Dowiedzcie sie sami...

 • Naturalny porządek obowiązujący w popularnych bajkach został ponownie zakłócony w kolejnej części nagrodzonego Oskarem przeboju "Shrek". Shrek, Osioł i księżniczka Fiona przeżywają kolejne niesamowite przygody, napotykając na swojej drodze niezliczone postaci z bajek.
  Po pokonaniu ziejącej ogniem Smoczycy, okrutnego lorda Farquaada oraz zdobyciu ręki księżniczki Fiony Shrek staje przed największym wyzwaniem swojego życia: spotkaniem z teściami. Shrek i księżniczka Fiona wracają z podróży poślubnej i na zaproszenie rodziców Fiony, króla i królowej Królestwa Zasiedmiogórogrodu udają się z wizytą do ich zamku. Nowo poślubieni małżonkowie wyruszają w podróż z towarzyszącym im Osłem. Wszyscy obywatele Zasiedmiogórogrodu z szacunkiem witają powracającą księżniczkę, a jej rodzice z radością oczekują wizyty córki i nowego księcia. Nikt jednak nie przygotował ich na widok zięcia, nie wspominając już o tym, że ich ukochana córeczka też bardzo się zmieniła.
  Shrek i Fiona zupełnie nie zdają sobie sprawy z tego, że ich małżeństwo całkowicie zniszczyło plany ojca księżniczki związane zarówno z jej, jak i jego przyszłością. Teraz król musi skorzystać z pomocy Matki Chrzestnej, przystojnego Księcia Czarującego oraz osławionego pogromcy ogrów Kota w Butach, aby wprowadzić w życie swoją wersję zakończenia "i żyli długo i szczęśliwie".

 • Shrek i Fiona po powrocie z podróży poślubnej na bagna zostają zaproszeni przez parę królewską do odległej krainy, zwanej Zasiedmiogórogrodem. Początkowo ogr nie ma ochoty na spotkanie z rodzicami swojej małżonki, w końcu jednak zostaje przekonany i wraz z osłem wyruszają w długą podróż. Na miejscu okazuje się, że zielony potwór nie był wymarzonym zięciem dla króla i królowej. Shrek postanawia, że zrobi wszystko, aby Fiona była z nim szczęśliwa. W tym celu spożywa magiczny eliksir, która ma pomóc mu przeobrazić się w przystojnego mężczyznę.