Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego
Data ogłoszenia nominacji: 3 grudnia
Data wręczenia nagród: 2 lutego
Miejsca: UCLA's Royce Hall, Los Angeles, Kalifornia, USA

Annie

Najlepszy pełnometrażowy film animowany

wygrane
  • Ralph Demolka
    Czarny charakter Ralph wyrusza w podróż przez różne gry komputerowe, by stać się pozytywnym bohaterem.
nominacje

Najlepsza animowana produkcja specjalna

Najlepszy krótkometrażowy film animowany

wygrane
  • Paperman
    Paperman (2012)
    Pracownik biura poznaje na stacji kolejowej piękną dziewczynę. Gdy spotyka ją po raz kolejny, stara się zwrócić na siebie uwagę, rzucając w nią samolotami z papieru.

Najlepszy animowany program telewizyjny

nominacje

Najlepszy animowany program telewizyjny dla przedszkolaków

wygrane
nominacje

Najlepszy animowany program telewizyjny dla dzieci

wygrane
  • Jeźdźcy smoków
    Jeźdźcy smoków (2012)
    za odcinek "How to Pick Your Dragon"
    Żyjący na wyspie Berk młody wiking uczy swoich przyjaciół tresury smoka.
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: animacja postaci

wygrane
  • ParaNorman
    ParaNorman (2012)
    Travis Knight (II)
    Norman potrafi rozmawiać ze zmarłymi, ale nikt mu nie wierzy. Mimo tego jego niezwykłe umiejętności uchronią miasteczko przez klątwą sprzed kilkuset lat.
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: animacja postaci w filmie aktorskim

wygrane
  • Życie Pi
    Życie Pi (2012)
    Erik de Boer, Matt Shumway, Brian R. Wells, Vinayak Pawar i Michael Holzl za tygrysa
    Podczas morskiej podróży z Indii do Kanady tonie statek. Nastoletniemu Pi udaje się przetrwać na niewielkiej łodzi.
nominacje
  • Avengers
    Avengers (2012)
    Jakub Pistecky, Maia Kayser, Scott Benza, Stephen King (VI) i Kiran Bhat
  • Niesamowity Spider-Man
    Niesamowity Spider-Man (2012)
    Mike Beaulieu, Roger Vizard, Atsushi Sato (I), Jackie Koehler, Derek Esparza, Richard Smith (XXXV) i Max Tyrie
  • Życie Pi
    Życie Pi (2012)
    Erik de Boer, Amanda Dague, Matthew Douglas Brown, Mary Lynn Machado i Aaron Grey (II) za orangutana

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: animacja postaci w produkcji telewizyjnej

wygrane
  • SpongeBob Kanciastoporty
    SpongeBob Kanciastoporty (1999)
    Dan Driscoll (I) za odcinek "It's a SpongeBob Christmas!"
    Losy tytułowego bohatera, czyli gąbki morskiej w kanciastych portkach, która zamieszkuje podwodne miasto Bikini Dolne.
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: dubbing

wygrane
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: dubbing w animowanej produkcji telewizyjnej

wygrane
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: efekty animowane

wygrane
  • Strażnicy marzeń
    Strażnicy marzeń (2012)
    Andy Hayes (II), Carl Hooper i David Lipton (I)
    Bohaterowie z baśni dla dzieci, m.in. Święty Mikołaj, Królik Wielkanocny i Jack Mróz, łączą siły, aby przezwyciężyć Króla Ciemności imieniem Mrok, nim sprowadzi on na świat wieczną ciemność.
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: efekty animowane w filmie aktorskim

wygrane
  • Avengers
    Avengers (2012)
    Jerome Platteaux, John Sigurdson, Ryan Hopkins (II), Raul Essig i Mark Chataway
    Grupa superbohaterów, na czele z Thorem, Iron Manem i Hulkiem, łączy siły, by obronić Ziemię przed inwazją kosmitów.
nominacje
  • Battleship: Bitwa o Ziemię
    Battleship: Bitwa o Ziemię (2012)
    Willi Geiger, Rick Hankins, Florent Andorra, Florian Witzel i Aron Bonar
  • John Carter
    John Carter (2012)
    Sue Rowe (II), Simon Stanley-Clamp, Artemis Oikonomopoulou, Holger Voss, Nikki Makar i Catherine Elvidge
  • Niesamowity Spider-Man
    Niesamowity Spider-Man (2012)
    Stephen Marshall (IV), Joseph Pepper (I) i Dustin Wicke

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: konstrukcja postaci w animowanej produkcji telewizyjnej

wygrane
  • Tron: Rebelia
    Tron: Rebelia (2012)
    Robert Valley za odcinek "The Renegade: Part 1"
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: konstrukcja postaci w animowanym filmie kinowym

wygrane
  • ParaNorman
    ParaNorman (2012)
    Heidi Smith (X)
    Norman potrafi rozmawiać ze zmarłymi, ale nikt mu nie wierzy. Mimo tego jego niezwykłe umiejętności uchronią miasteczko przez klątwą sprzed kilkuset lat.
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: montaż

wygrane
  • Merida Waleczna
    Merida Waleczna (2012)
    David Suther i Robert Grahamjones
    Księżniczka Merida, by uniknąć zamążpójścia, wyrusza w podróż. Spotyka wiedźmę, która za odpowiednią opłatą obiecuje jej pomóc.

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: montaż w produkcji telewizyjnej

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: muzyka

wygrane
  • Ralph Demolka
    Czarny charakter Ralph wyrusza w podróż przez różne gry komputerowe, by stać się pozytywnym bohaterem.
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: muzyka w animowanej produkcji telewizyjnej

wygrane
  • Jeźdźcy smoków
    Jeźdźcy smoków (2012)
    za odcinek "How to Pick Your Dragon"
    Żyjący na wyspie Berk młody wiking uczy swoich przyjaciół tresury smoka.
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: reżyseria animowanej produkcji kinowej

wygrane
  • Ralph Demolka
    Czarny charakter Ralph wyrusza w podróż przez różne gry komputerowe, by stać się pozytywnym bohaterem.

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: reżyseria animowanej produkcji telewizyjnej

wygrane
  • Jeźdźcy smoków
    Jeźdźcy smoków (2012)
    za odcinek "Animal House"
    Żyjący na wyspie Berk młody wiking uczy swoich przyjaciół tresury smoka.
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenariusz

wygrane

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenariusz animowanej produkcji telewizyjnej

wygrane
  • Miasteczko South Park
    Miasteczko South Park (1997)
    za odcinek "Jewpacabra’"
    Animowana seria o losach czterech przyjaciół z trzeciej klasy mieszkających w miasteczku South Park.
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenografia

wygrane
  • Merida Waleczna
    Księżniczka Merida, by uniknąć zamążpójścia, wyrusza w podróż. Spotyka wiedźmę, która za odpowiednią opłatą obiecuje jej pomóc.

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenografia w animowanej produkcji telewizyjnej

wygrane
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: storyboarding

wygrane
  • Strażnicy marzeń
    Strażnicy marzeń (2012)
    Johane Matte
    Bohaterowie z baśni dla dzieci, m.in. Święty Mikołaj, Królik Wielkanocny i Jack Mróz, łączą siły, aby przezwyciężyć Króla Ciemności imieniem Mrok, nim sprowadzi on na świat wieczną ciemność.
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: storyboarding w animowanej produkcji telewizyjnej

wygrane
  • Jeźdźcy smoków
    Jeźdźcy smoków (2012)
    Doug Lovelace za odcinek "Portrait of Hiccup as a Buff Man"
    Żyjący na wyspie Berk młody wiking uczy swoich przyjaciół tresury smoka.
nominacje