Postać

Venom

Venom (2018) CTMG, Inc.
Venom (2018) CTMG, Inc.
Venom

Venom - właściwie Eddie Brock. Nowojorski dziennikarz, który dzięki kosmicznemu symbiontowi staje się jednym z najgroźniejszych przeciwników Spider-Mana. Pojawia się w komiksach Marvela, ich animowanych i aktorskich adaptacjach oraz grach wideo.


Twórcami postaci są David Michelinie i Todd McFarlane. W komiksach Eddie Brock jest dziennikarzem, który wini Spider-Mana za koniec swojej zawodowej kariery. Kiedy łączy siły z symbiontem, odrzuconą przez Spider-Mana pozaziemską formą życia, zmienia się w Venoma: krzywe odbicie czarnego kostiumu Człowieka-Pająka, z uzębioną paszczą i nadludzką siłą. Z czasem rezygnuje z chęci zemsty i staje się antybohaterem. Brock z filmu "Spider-Man 3" (2007) ma motywację zbliżoną do tj komiksowej. Inaczej wygląda geneza postaci w filmie "Venom" (2018), gdzie Brock wchodzi w kontakt z symbiontem bez udziału Spider-Mana i od razu zaczyna działać jako antybohater. W tej wersji zachowana jest jednak napięta relacja między Brockiem a seryjnym mordercą Cletusem Kasadym, który staje się nosicielem innego symbionta znanego jako Carnage.


Na dużym ekranie w postać wcielali się Topher Grace ("Spider-Man 3") i Tom Hardy ("Venom"). Grace użyczył również głosu postaci w grze "Spider-Man 3" (2007). Venom pojawił się również m.in. w serialach animowanych "Spider-Man" (1994-1998)., "Spider-Man Unlimited" (1999-2001) i "Spider-Man" (2017).

Więcej Mniej
świat Marvel twórca David Michelinie data powstania maj 1984 pochodzenie USA
Venom 2: Carnage
Zwiastun nr 2
Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order
Zwiastun nr 1 - TGA 2018 1:36
Venom
Zwiastun nr 2 3:04

Carnage

Cletus Kasady
światMarvel typKosmita
Movie się
Movie się "West Side Story", "Psie pazury", "Spider-Man: Bez drogi do domu"
Marvel jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Venom jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.