film

Życie wewnętrzne

1986
1h 26m
6,9 5 507
ocen
6,9 10 1 5507
7,2 9
ocen krytyków
Michał Miauczyński prowadzi monotonne życie pozbawione jakiegokolwiek celu. Zobacz pełny opis
Życie wewnętrzne zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Ja odczuwa chroniczną samotność, odosobnienie i wrogość świata wobec siebie, choć jest tego świata typowym produktem. Wszystko, co robi, nie ma żadnego znaczenia ani dla niego, ani dla innych. Jego najczęstszą reakcją jest agresja. Jedzie windą, by wyrzucić śmieci, idzie i wraca z pracy, je obiad, majsterkuje przy szafie, je kolację,Ja odczuwa chroniczną samotność, odosobnienie i wrogość świata wobec siebie, choć jest tego świata typowym produktem. Wszystko, co robi, nie ma żadnego znaczenia ani dla niego, ani dla innych. Jego najczęstszą reakcją jest agresja. Jedzie windą, by wyrzucić śmieci, idzie i wraca z pracy, je obiad, majsterkuje przy szafie, je kolację, pokrzykuje na żonę, wieczorem idzie na spacer, to znaczy wsiada do samochodu i zapala papierosa... A w nocy w marzeniach sennych przeżywa erotyczne kontakty z sąsiadkami w miejscach, w których je najczęściej spotyka: w windzie, na korytarzu, na strychu. Pewnego razu wyrzuca za drzwi żonę, której nienawidzi. Po wieczornym spotkaniu z patrolem milicyjnym wyżywa się za to na sąsiedzie... Żali się, że nie ma własnego mieszkania, a żony nie może zabić, bo zmarnowałby sobie życie... Kiedy jedzie windą, kobieta rozpoznaje w nim... wampira.

studio
Studio Filmowe im. Karola Irzykowskiego
tytuł oryg.
Życie wewnętrzne
inne tytuły
Inner Life Międzynarodowy
więcej
Film kręcono w Łodzi (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

To najgorszy typ człowieka jaki może być. Typ, który niszczy wszystkich i wszystko wkoło. Niszczy swoją rodzinę, dziecko. Tylko dlatego, że jest malutki i nie lubi nawet sam siebie. Tylko dlatego, że ma problemy ze sobą. Tacy ludzie nie powinni zawierac związków małżeńskich, nie powinni mieć dzieci.

wystarczy czasem poczytać komentarze na jakichkolwiek forach... miliony...

Teksty miał bezbłędne! "Przecież cię nie zabiję, bo życie sobie zmarnuję... "- baaardzo czuły tekst do żony...

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Koterski zrobił film prawie o mnie. Nie jestem stary, mam 22 lata, ale juz czuje się Miałczyńskim. Pewnie sie nie ozenię, bo nie wierzę w miłość już teraz. W tym filmie zostałem opisany ja za 15 lat... Nie jestem wstanie ocenić tego filmu bo podziwiam go na równi z tym jak nienawidzę...
Niesamowite jest to jak film z...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones