PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810402}

Kler

7,0 200 432
oceny
7,0 10 1 200432
6,7 45
ocen krytyków
Kler
powrót do forum filmu Kler

Zmienia się tylko chlejąca grupa społeczna. Kolejni będą politycy, później urzędnicy, kioskarze, kierowcy autobusów itd.

kiss_of_death1

Tak było skoro temat otworzyłem miesiąc temu, a film jest od piątku. Można powiedzieć, że prowokuje do dyskusji na temat filmów Smarzowskiego tak jak on prowokuje do dyskusji na temat duchowieństwa.
Co z tego, że powiedziałem tylko o nie znaczącym wycinku tego filmu, wyolbrzymiłem i przedstawiłem jako jego esencje? Filmu nie widziałem, a znałem go tylko na podstawie mglistych przesłanek (zwiastuna). Czy czasem Smarzowski dokładnie tego samego nie robi w swoim filmie?

ocenił(a) film na 7
sontagwoj

Tylko że kioskarze nie uważają się za przewodników duchowych i moralne autorytety, nie udają kogoś innego niż są, nie żerują na innych i piją za swoje,

aragon1968

Ale politycy, nauczyciele czy chociażby "celebryci charytatywni" się uważają.

sontagwoj

100% zgoda. Wódka , Brud , Pot i Wulgaryzmy to niezmienni bohaterowie arcydzieł tego pana. Zmienia się tylko tło .

scricxovan

I brak dobrych postaci. Są co najwyżej niewinne (w zdecydowanej mniejszości) i mnóstwo złych.

ocenił(a) film na 10
sontagwoj

Może i wszyscy chleją, ale nie wszyscy dają przykład. Jak policja będzie kradła to też napiszesz, że wszyscy kradną i zmienił sie tylko ubiór osób?

ocenił(a) film na 9
sontagwoj

Pokazuje tylko to, co my wszyscy widzimy na co dzień w tym właśnie społeczeństwie

ocenił(a) film na 9
sontagwoj

żenująca opinia o filmie - widać, że pojęcia za bardzo nie masz, skoro nie odróżniasz kina Smarzowskiego od Vegi

ocenił(a) film na 6
sontagwoj

Wątpię czy pokaże chlających polityków.... Może pokaże film o chlejących reżyserach?

majkalipcowa

Ja proponuję zrobić film o reżyserze robiącym filmy w których nie występują absolutnie żadne dobre postacie (mała część jest co najwyżej niewinna), w których jest pijaństwo, chamstwo, hipokryzja itp. Dziwnym trafem reżyser mając 55 lat jest dalej kawalerem.

ocenił(a) film na 6
sontagwoj

A to fakt. Ci, którzy są "niewinni" też nie są pozytywni, bo z reguły to postacie prymitywne, ze wsi, niewykształcone, zapite, chodzące w szmatach itd.
Chociaż był w filmie Kler dobry Niemiec adoptujący polskie dziecko ze słowami "u nas ludzie są tolerancyjni".

ocenił(a) film na 9
sontagwoj

Widze ze recenzja na podstawie zwiastuna. Film najpierw należy zobaczyć a potem recenzować.

ocenił(a) film na 9
sontagwoj

Nie ma to jak się wypowiadać bez obejrzenia filmu...

użytkownik usunięty
sontagwoj

Ale gdzie nie pójdziesz to wszędzie polacy chleją wódę więc nie wiem co tu się nie zgadza

Byłem na wolontariacie misjach, kilka miesięcy w Afryce. Na trzech księży misjonarzy u których tam byłem, dwóch było zupełnymi abstynentami, a jednego raz widziałem jak się napił lampki wina. Sam też, ani razu nie skosztowałem tam alkoholu. To się tu nie zgadza.

ocenił(a) film na 9
sontagwoj

A ja miałam proboszcza, który chlał i grał w pokera. I robił to nawet u ludzi po kolędzie.

ocenił(a) film na 9
Agu75

Mi znajomi w ubiegłoroczne wakacje opowiedzieli w jakich sytuacjach widzieli księży.
Luksus, prostytutki, dobre samochody -takie tam były fakty.
Jeden kapłan biorąc kopertę najpierw zajrzał do środka oczywiście ile jest.
Każdy film Smarzowskiego jest gorzki ale daje oczyszczenie.

bartimus

Fajnych masz znajomych:P. Wszyscy o takich księżach słyszeli od znajomych, ale nikt ich nie zna:P. Najlepiej na koniec dopisać "takie tam fakty".

ocenił(a) film na 9
sontagwoj

W kosmosie też nie wszyscy byli a jednak istnieje. Ofiary księży pedofilów to w takim razie konfabulanci ? Wszyscy zmyślają?Szanuje Twój pobyt w Afryce. Mojej znajomej wujek jest misjonarzem na Papui-Nowej Gwinei.Są duchowni których podziwiam jednak nie każdy kapłan to chodząca dobroć.Ja mam to szczęście że mnie żaden człowiek w sutannie ani habicie nie molestował.Idąc naszą logiką o Kościele powinienem mówić tylko dobrze?Spójrzmy w lustro prawdy.

bartimus

No widzisz, czyli masz księdza misjonarza w rodzinie, który poświęca życie dla ludzi z Papui Nowej Gwinei, a ludziom rozpowiadasz o księżach dziwkarzach, których rzekomo napotkali na swojej drodze Twoi znajomi. Zdecydowanie popieram Twoje ostatnie zdanie - spójrzmy w lustro prawdy.

sontagwoj

Jaki reżyser taki film :D Gniot na miarę swoich możliwości. Za to lewaczki z FW mają podnietę. Nie od dziś wiadomo jakie filmu są tutaj lansowane i jakie towarzystwo tutaj dominuje. Babrają się już kilka ładnych lat w tym bajorku zwanym Polskim filmem. W większości za publiczne pieniądze ;) Ale kogo to obchodzi "sztuka" i kokaina kosztuje.

GhostDeath

Będą musieli oddać pieniądze od PISFu (pieniądze publiczne). Ustawa jest tak zrobiona, że jeśli film zacznie przynosić dochody, to muszą zwrócić wkład PISFu.

ocenił(a) film na 10
sontagwoj

Widziałeś w ogóle ten film czy tek tylko pieprzysz bzdury?

sontagwoj

Zgadzam się. Gdyby nie obsada film przeszedłby bez echa. Zaczyna to być nudne i tandetne jak u Vegi. Z kina nie wyniosłem niczego czego bym nie wiedział, poza rozczarowaniem przesadnie rozdmuchany filmem. Niestety Ci, którzy powinni go obejrzeć i tak naniego nie pójdą, więc jest to jak dla mnie tylko skok na kasę. Ale z czegoś trzeba żyć, nieprawdaż?

ocenił(a) film na 8
sontagwoj

A nie prawda? Nie chleją?
Ale to chlanie jest przy okazji opowiadania jakiejś historii...

przemofan

Chyba nie rozumiesz. Chlanie chlaniem ale w każdym filmie? Idąc tym tokiem myślenia, polacy powinni zawsze pić, ruscy i ukraińcy kraść zegarki i przy okazji przywiązywać małe dzieci do drzew. Niemiec zawsze powinien być nazistą, zresztą ta etykietka zawsze do nich wraca ilekroć wprowadzają cenzurę w EU, amerykanie powinni zawsze żreć hamburgery przy włączonym rock & rollu, brytyjczycy powinni zawsze pić herbatkę o piątej i mieć krzywe żółte zęby. (tu już ktoś wpadł na taki stereotyp w polskim serialu jak widać polski poziom nie zawodzi).
A co powiesz gdyby wynieść to na poprawne realia? Muzułmanin powinien mieć zawsze kilka żon w przedziale 12-17 lat i regularnie na oczach widza je dymać i oblewać kwasem. Żyd powinien być zawsze lichwiarzem oraz mieć długi nos... Także śmiało pozostańmy przy stereotypach. Wiesz co w naszym poprawnym politycznie świecie przejdzie, z tego wszystkiego co napisałem? Jakiś odsetek plebanów lubiących się w dzieciach bo to jest trendy... Nawet ten komentarz nie przetrwa cenzury. Może gdy znowu poleci kilka lewackich łbów na ziemię, to może ludzie zrozumieją, że większym problemem jest wszechobecna cenzura i poprawność polityczna. A polskie filmy i tak zawsze będą denne i będzie się w nich chlało, bo tylko na tyle stać ludzi na dennym poziomie.

ocenił(a) film na 8
sontagwoj

tak pewnie , tylko kioskarze , prawnicy i inny nie pierd... innym jak mają żyć i nie prawią morałów jacy oni to są super. Film trafia w pierś ! Na prawdę warto to zobaczyć , bo film jest dobrze zrobiony i niestety pokazuje prawdę

sontagwoj

No właśnie. Stereotypy i stare kawały przeniesione na ekran. Konwencja dobra przy Weselu, ale w późniejszym filmom nie nadaje to głębi.

sontagwoj

Właściwie jedna postać miała problem z alkoholem i w ogóle problem alkoholu jest w filmie kwestią marginalną. Film koncentruje się na przeżyciach ofiary, doskonale pokazuje wtórną wiktymizację i brak szans w zderzeniu z instytucją. A przede wszystkim film jest bardzo smutny, sprawia ból. Krzywda dziecka, postawa rodziców zapatrzonych w fałszywe autorytety, dramaty rozgrywające się w tak zwanym bidulu, cierpienie w milczeniu, to wszystko jest nie do zniesienia, a scena finałowa zdaje się być krzykiem rozpaczy, będąc jednocześnie aktem wynikającym z niemocy. Ten film nijak nie da się zestawić z twórczością Vegi. Prowokacyjny tytuł, prowokacyjny trailer, ale właściwie do dramat i poniekąd hołd dla ofiar.

ocenił(a) film na 9
sontagwoj

BO W POLSCE WSZYSCY CHLEJĄ WÓDE!!!!! Mieszkam w bloku w Małopolsce i widzę to na co dzień. Tu jest Polska! Tu sie pije!

ocenił(a) film na 6
Byamba

Nie podniecaj się tak :) Też mieszkam w bloku, na Śląsku. Nie chleje się tu akurat, więc nie generalizuj.

ocenił(a) film na 8
sontagwoj

Skoro to jest film o Polakach to musi być chlanie, inaczej minął by się z prawdą.

logAMRA

Mówisz za siebie? Jeżeli nie, to nie generalizuj.

ocenił(a) film na 9
sontagwoj

W dosłownie każdej, KAŻDEJ Polskiej rodzinie jest gdzieś poważny problem z alkoholem, a już nie mówiąc o instytucjach / grupach społecznych. Tu nie ma świętych ;) No i chcę przypomnieć, że w filmie trzech chlało tylko na początku, a potem już tylko jeden ksiądz, który zresztą pod koniec rzucił picie.
Jak ktoś chce ściemy i pudrowania rzeczywistości - niech sobie włączy sobie M jak Miłość.

Okash

Rodziców nigdy nie widziałem pijanych, rodzeństwa też nie. Rodzeństwo pozakładało rodziny, gdzie tez nie ma alkoholu. Oczywiście jak tam się poszerzy o "ciocie kuzyna brata ciotecznego" to w końcu się ktoś znajdzie. Przykro mi z powodu Twojego doświadczenia, ale to za mało, żeby mówić o "KAŻDEJ Polskiej rodzinie".

ocenił(a) film na 9
sontagwoj

Miałem na myśli 'poszerzenie'. Brat czy siostra któregoś z moich rodziców i ich dzieci to nie są dla mnie dalecy krewni.
Poza tym nie mówiłem tylko o swojej rodzinie, ale ogólnie wszystkich mi znanych.

No i skoro tak mówisz, gratuluje Ci zdrowej rodziny zatem, oby to był coraz częstszy przypadek, a nie ewenement.

sontagwoj

To bardzo odkrywcza teza...Moze powinienes ogladac "Krzyzakow" na zmiane z "Hubalem".Tam scen pijanstwa nie uswiadczysz i Twoje estetyczne standarty , beda bezpieczne.

laguardia

"Hubal" to bardzo dobry film. Co do "Krzyżaków" - zależy w jakim wieku się go ogląda.

sontagwoj

TEN FILM TO JEDEN WIELKI FAKE. SMARZOWSKI I SPÓŁKA PUŚCILI BARDZO ŚMIERDZĄCEGO BĄKA.

sontagwoj

Dla kogo są filmy o tym, jak można się stoczyć po alkoholu? Przecież nie dla tych, którzy piją. Tym, którzy zaczną, film również nie pomoże (nie przeceniajmy siły ekranu). To filmy dla szerokiego grona odbiorców, którzy mają zakodowane w głowach, że Polak to pijak najgorszy, bądź tych, którzy cierpią z powodu wszystkich krzywd na świecie i wierzą, że filmy pomagają wyjść z choroby alkoholowej. My lubimy być "szokowani", bo wtedy sądzimy, że to wolność kina, coś mocnego i będącego ponad.

sontagwoj

Bo taka jest prawda. Polak to pijak i złodziej.

marry222

Jestem Polakiem i nie jestem złodziejem, ani pijakiem. Twój komentarz sugeruje, że albo nie jesteś Polakiem/Polką, albo jesteś złodziejem i pijakiem. Nie wiem. W każdym razie nie oceniaj wszystkich innych w ten sam sposób co siebie.

sontagwoj

Bo Polacy chleją wódę....taka prawda

ocenił(a) film na 10
sontagwoj

w tych filmach nie chodzi o pokazanie jak największej patologii, tylko zwrócenie uwagi na problemy społeczne,z których ludzie sobie niejednokrotnie wcale nie zdają sprawy, a później idą na taki film i mówią że reżyser ma bujną wyobraźnię i zawężają do miana gówna gdzie wszyscy chleją wódę, a większość obrazów w tym filmie ma niestety swoje miejsce również w rzeczywistości, ale ludzie wolą zamykać oczy gdy mówi się o czymś drastycznym, nie przyjmują do świadomości. Domy dziecka, szpitale, problemy rodzinne, alkoholizm, śmierć - ludzie to nie margines, to rzeczywistość!!!

dzikabomba

Czyli to Pan Smarzowski tak z troski do nich wszystkich? Mówisz, że to rzeczywistość? Ja znam trochę inną niż tę co Smarzowski prezentuję w swoich filmach: wóda, zero dobrych ludzi (co najwyżej niewinni), zdecydowana większość ludzkości to skrajni hipokryci. Współczuję Panu Smarzowskiemu. Chętnie zobaczyłbym film o tej tematyce, ale od kogoś obiektywnego. Smarzowski od zawsze pokazuje, że ma w sobie jakieś zacietrzewienie w stronę duchownych. W każdym jego filmie duchowni są przedstawieni w pejoratywnym świetle. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy zrobił skrajnie antyklerykalny teledysk (z Panem Jakubikiem), skrajnie antyklerykalny film krótkometrażowy (z Panem Jakubikiem) i skrajnie antyklerykalny film pełnometrażowy (z Panem Jakubikiem). Z czego dwa pierwsze "dzieła" są naprawdę prymitywne... Ale zostawmy księży. O co chodziło w Drogówce? Co on chciał tym filmem przekazać?? A pod Mocnym Aniołem? Że w Polsce mamy problem alkoholowy? No ok, ale równie dobrze o tym może informować ulotka. Coś jeszcze? Nawet przez pół godziny tego filmu nie przebrnąłem. A Wołyń? Film banalny, wątki strasznie rwane, dialogi proste, kompletny brak muzyki(!). Pół godziny chlania i dwie godziny okrutnej rzezi. Na tym koniec jeśli chodzi o dokładne streszczenie filmu Wołyń. Jedyne pozytywne postacie, które reżyserował to były chyba w "Brzyduli"... Filmy Smarzowskiego są nakręcane przez nienawiść widzów do konkretnej grupy społecznej którą Pan Smarzowski akurat gnoi.

ocenił(a) film na 6
sontagwoj

Oglądałam w Anglii, kino pękające w szwach. Ludzie z różnych płaszczyzn, od śmiechu, głupich komentarzy, charczenia po chrapanie. Opinii tyle ile ludzi, oklaski, podziw, znudzenie, uraza. Wszystko to usłyszeć można było po seansie. Zgadzam się z twoim opisem. Według mnie żadna postać nie była na tyle ciekawa aby ją w jakiś sposób polubić. Filmy gdzie reżyser kreuje postać mordercy bardziej przypada do gustu niżeli któryś z księży. Na koniec samopodpalenie na znak bezsilności, mnie to nie kupiło. Ofiary molestowania przez księży robiący za słabe tło. Nikt się nimi nie interesował, ich historia przepleciona w tym wszystkim nieco na siłę bo przecież na pierwszym planie musiała łac się wóda.

ocenił(a) film na 8
sontagwoj

Jeśli tylko tyle jesteś wstanie wyłapać z jego filmów to sugerują coś mniej skomplikowanego np shreka.

empire13

To co wyłapałem z jego filmów to:
-Wołyń praktycznie bez prawdziwego scenariusza, wątki szarpane, zupełny brak muzyki(!), film dzieli się na wprowadzenie (pół godziny) i nie wiadomo co (dwie godziny)
-wszystkie jego filmy opierają się na pokazywaniu hipokryzji i chamstwa, generalnie są w dużej mierze napędzane przez nienawiść widzów do aktualnie obrabianej grupy
-ma bardzo dobre aktorstwo w filmach
-zupełny brak dobrych ludzi (co najwyżej niewinni)
-zawsze w mniejszym lub większym stopniu, nie no żartuję - większym, lub jeszcze większym stopniu tłem jest alkohol
-oczywiście w każdym filmie pojawia się ksiądz w pejoratywnym świetle, a w ostatnich kilkunastu miesiącach z Panem Jakubikiem przeszli samego siebie kręcą prosty antyklerykalny teledysk, spłycający tekst piosenki do jednej warstwy, kręcąc tragiczny krótkometrażowy film ksiądz (nie wiem czy ktoś dał radę zobaczyć do końca), który był zwykłym zgarnięciem pieniędzy od showmaxu, no i film pełnometrażowy, który ponoć jest ambitniejszy od dwóch wcześniej wymienionych "dzieł".
Dziękuję za sugestie zobaczenia Shrecka, bardzo fajny film, na pewno kiedyś do niego wrócę, ale mam pytanie do Ciebie, bo jestem ciekaw. Co Ty możesz wymienić z rzeczy, które wyłapałeś w jego filmach?

sontagwoj

Zrobiłby niesłychany numer, gdyby film był o pijących Żydach czy Niemcach. Ale spoko, nasi artyści są baaaaaaardzo odważni w krytyce, ale tylko Polaków.

ocenił(a) film na 2
sontagwoj

Bardzo dobre podsumowanie tego gównianego filmu. I do tego strasznie nudnego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones