Anne Hathaway przeprasza za "Wiedźmy"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Anne+Hathaway+przeprasza+za+%22Wied%C5%BAmy%22-140118
Anne Hathaway przeprasza za "Wiedźmy"
Anne Hathaway, gwiazda realizowanego przez Warner Bros. remake'u "Wiedźm", przeprasza społeczność osób z niepełnosprawnościami. Aktorka tłumaczy, że przedstawiony jej koncept postaci, w którą miała się wcielić, nie skojarzył jej się z osobami cierpiącymi na asymetrię kończyn. Zapewnia, że gdyby tak było, nigdy nie dopuściłaby do realizacji projektu w takim kształcie. 

"Ostatnio dowiedziałam się, że wiele osób z asymetrią kończyn, szczególnie dzieci, cierpi z powodu wyglądu Najwyższej Czarownicy – napisała aktorka w poście zamieszczonym na jej instagramowym koncie. Do wpisu dołączyła wideo Lucky Fin Project, organizacji non-profit, której celem jest niesienie pomocy i wsparcia dla osób z asymetrią kończyn. Całość możecie zobaczyć poniżej: 

Wyświetl ten post na Instagramie.

I have recently learned that many people with limb differences, especially children, are in pain because of the portrayal of the Grand High Witch in The Witches.  Let me begin by saying I do my best to be sensitive to the feelings and experiences of others not out of some scrambling PC fear, but because not hurting others seems like a basic level of decency we should all be striving for. As someone who really believes in inclusivity and really, really detests cruelty, I owe you all an apology for the pain caused. I am sorry. I did not connect limb difference with the GHW when the look of the character was brought to me; if I had, I assure you this never would have happened. I particularly want to say Im sorry to kids with limb differences: now that I know better I promise Ill do better. And I owe a special apology to everyone who loves you as fiercely as I love my own kids: Im sorry I let your family down. If you arent already familiar, please check out the @Lucky_Fin_Project (video above) and the #NotAWitch hashtag to get a more inclusive and necessary perspective on limb difference.

Post udostępniony przez Anne Hathaway (@annehathaway)


"Wiedźmy" to ekranizacja klasycznej powieści dla dzieci pióra Roalda Dahla. Akcja filmu rozgrywa się pod koniec lat 60. Po śmierci rodziców mały czarnoskóry chłopiec trafia pod opiekę kochającej i zadziornej babci, która za młodu przeżyła przerażające spotkanie z wiedźmami. Kiedy kobieta uświadamia sobie, że czarownice wróciły, ucieka wraz z chłopcem do najbardziej ekskluzywnego kurortu na amerykańskim Południu. Niestety, okazuje się, że bohaterowie trafiają prosto do gniazda wiedźm. Przewodzi im Najwyższa Czarownica, która zamierza zmienić wszystkie dzieci w myszy - zaczynając od małego chłopca.

Zobaczcie zwiastun: 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones