Napisałem skrypt dzięki któremu można eksportować swoje oceny filmów, seriali i gier do plików xls. Można je potem otworzyć w Excelu (Microsoft Office) lub Calcu (OpenOffice lub LibreOffice). Drobna uwaga techniczna, te pliki nie są prawdziwymi xls (tylko html'ową tabelką z odpowiednimi nagłówkami office'a) więc po otwarciu tych plików wypadałoby zapisać je jako normalne xls/ods/csv jak kto woli.

Aktualna wersja skryptu nie potrafi pobierać komentarzy do ocen, filmweb przy wyświetlaniu ocen pobiera osobno komentarze i do tego w innym formacie niż reszta danych). W przeciągu kilku dni wydam aktualizację która także będzie pobierać komentarze. A za jakiś czas rozbuduję skrypt żeby pobierał też filmy/seriale/gry z list "chcę i nie chcę zobaczyć/zagrać", może nawet je będzie mógł łączyć w jeden arkusz (np jako dodatkowa kolumna oznaczająca czy chcesz/nie chce zobaczyć). Jako dodatkową pierdołę mogę tez dodać eksport ocen znajomych.

No ale wróćmy do teraźniejszości, link do pobrania: https://openuserjs.org/scripts/kapela86/Filmweb.pl_eksport_ocen
Aby to zainstalować trzeba mieć w Firefoxie zainstalowane rozszerzenie Greasemonkey, lub w Chrome zainstalowane rozszerzenie Tampermonkey. Testowałem tylko na tych dwóch przeglądarkach, ale powinno działać na wszelkich pochodnych (np. PaleMoon, Opera).

Aby wyeksportować oceny, należy wejść na stronę swojego profilu (w prawym górnym rogu klikamy na swoją nazwę użytkownika) i nad "najwyżej oceniane" pojawi się nowa kategoria "eksport ocen" (w praktyce mógłbym to w dowolnym miejscu umiejscowić ale uznałem że tutaj będzie najlepiej). Potem należy kliknąć w któryś przycisk w zależności co chcemy pobrać, wtedy przycisk "Zapisz do XLS" zmieni się na "pobieranie, proszę czekać" a po pobraniu z powrotem na "Zapisz do XLS". Wtedy klikamy w to zapisz i tyle. Pobieranie zazwyczaj trwa moment, ale może trwać nawet i kilka sekund w zależności ile kto ma filmów i jak bardzo serwery są obciążone. Na aktualną chwilę kliknięcie w inne pobieranie kasuje wynik poprzedniego pobierania, więc nie zapiszemy w jednym arkuszu ocen z filmów, seriali i gier. Mam zamiar to zmienić też ale to na pewno nie w najbliższym czasie.

I to by było na tyle, prosiłbym tylko o wasze propozycje zmiany wyglądu lub umiejscowienia tych przycisków, nie mam "gustu" do takich rzeczy :D. No i jeżeli macie jakieś propozycje funkcjonalności to też śmiało piszcie.

Kapela86

A może da się zrobić, aby on pobierał na paczki, bo powyżej 5125 się zacina i przestaje działać. Może mniejsze jak by były paczki do pobrania lub przetwarzania tego?

Kapela86

Świetny pomysł z tym skryptem! Znikające oceny bywają irytujące.

użytkownik usunięty
Kapela86

Witaj. Chciałbym się zapytać czy mógłbyś stworzyć skrypt, dzięki któremu w profilu danej osoby można będzie wyszukać jej wypowiedzi? Filmweb miał taki bajer, ale z niewiadomego powodu go usunął. Oczywiście jeśli nie będzie z tym problemów, byłbym ogromnie wdzięczny gdybyś się tego podjął!

Na chwilę obecną opcja "wypowiedzi" widnieje tylko w naszych profilach i co za tym idzie, możemy przeglądać tylko własne wpisy.

Niestety nie da rady czegoś takiego zrobić skryptem, trzeba mieć bezpośredni dostęp do bazy danych sql żeby wyciągnąć takie info.

użytkownik usunięty
Kapela86

Trochę szkoda, ale dzięki za uświadomienie mnie w tej kwestii :)

Kapela86

Jestem w szoku:-) 5 lat prowadzę ręcznie listę w Excelu, poświęcając temu zajęciu tysiące godzin. Listę mam też zlinkowaną.
Duży podziw za umiejętności i chęci!
Mam pytanie: w swojej liście posiadałem też reżysera, dodałbyś taką możliwość? I jeszcze dwa pytania:
Ocena to moja ocena, a mógłbyś zrobić tak, żeby obok była rubryka z oceną "filwebową"?
Co oznacza ten numer ID dla filmu?

danhomeda

1 i 2: Skrypt pobiera tylko te informacje które masz widoczne na liście ocen, "mógłbym" zrobić dodatkowo pobieranie innych rzeczy ale to było by zbyt obciążające dla serwerów bo to tak jakby się wchodziło po kolei na każdy oceniony film/serial/grę
3: ID czyli identyfikator, każdy film/serial/gra w bazie filmwebu ma swój unikalny identyfikator liczbowy, dzięki temu np. pozycje o tych samych tytułach mogą być jako osobne wpisy. To jest podstawa baz danych że jakiś element ma swój identyfikator, np. każdy użytkownik na filmwebie ma też swój identyfikator liczbowy oprócz nazwy.

Kapela86

Dzięki za rzeczową odpowiedź, nie mam więcej pytań:-) Będę z przyjemnością korzystał.

Kapela86

świetne a dało by się w drugą stronę ? żeby filmy i oceny z excela wchodziły na konto ?

pawel059

Niestety nie, filmweb nie ma żadnej opcji importu z pliku

Kapela86

no ale tej opcji z filmwebu na plik tez nie ma tylko ty to zrobiłes , że coś takiego jest tak ? dobrze rozumiem ? to nie mógłbyś jakoś zrobić, zeby to działało w drugą stronę ?

pawel059

Moim zdaniem to jest w praktyce prawie niemożliwe do zrobienia w sensowny sposób. To kompletnie inaczej trzeba podjeść do wysłania oceny na serwer, nie chce mi się rozpisywać chyba że ktoś ogarniający dobrze JavaScript byłby zainteresowany współpracą nad czymś takim to wtedy mogę obgadać temat wstępnie.

Kapela86

Aha, dzięki za odpowiedź.

Kapela86

Samo dokładne poszukiwanie filmów po nazwach nie daje w 100% prawidłowych wyników. W dodatku przeglądarki takie jak firefox mają zablokowane symulowanie kliknięć w javascripcie i jest to bardzo problematyczna sprawa. Do załatwienia chyba tylko poprzez napisanie własnego dodatku. Jest to głupiego robota.

Najprostszym rozwiązaniem wydaje się łopatologiczne zaprogramowanie sobie jakiegoś autoclickera, który raz na minutę znajdzie jeden film i wyklika ocenę. Jest to możliwe.

TAURI_3

Nie chodzi o symulowanie kliknięć tylko rozpracowanie tego żądania POST które jest wysyłane przy wystawianiu oceny, ale mimo wszystko nie da się w prosty sposób tego zrobić

Kapela86

O tym nawet nie myślałem. Raczej bardzo skomplikowana sprawa. Wiem, że mobilna wersja ma API ale chyba nie ma tam metody dodawania ocen do bazy.

https://github.com/nSolutionsPL/filmweb-api

użytkownik usunięty
Kapela86

Hej. Możesz przyjąć na chwilę zaproszenie, albo wysłać mi priva? Bo bardzo chcę o coś zapytać. :)

Kapela86

Dobra robota, należy Ci się duży popcorn!
Będę z chęcią obserwował rozwój skryptu.

Kapela86

Świetna robota!
Po części rozwiązuje to mój problem z porównaniem Chcę zobaczyć dwóch profili. Mając listy w excelu nie jest to już żaden problem :D

Kapela86

Bardzo przydatne narzędzie. Takich ludzi powinien zatrudniać Filmweb, a nie hipster-gimbusów, którzy tylko niepotrzebne pierdoły zamulające tworzą.

użytkownik usunięty
Olaf

Nie w tej epoce. Teraz jak widzę nie korzysta się z ludzi kreatywnych, tylko z ludzi którzy potrafią jak najlepiej kopiować "jak leci" wszystkie rozwiązania z zagranicznych serwisów (a najlepiej to z facebooka). Stąd wszystkie bzdury w stylu:
-Facebookowy layout (właściwie to już pół internetu ma teraz facebookowy layout)
-Łapki do oceniania postów
-Sposób wyświetlania tematów na podstawie polubień
-Dziwaczne krótkie notki a opisy dopiero na dole
-i tak dalej.


użytkownik usunięty
Kapela86

Bardzo pochwalam! Chociaż osobiście sam w ogóle nic nie oceniam, to zawsze miło popatrzeć jak ktoś wykonuje dobrą robotę na rzecz innych.

Kapela86

A czy zna ktoś jakiś prosty sposób na porównanie dwóch arkuszy w celu znalezienia podobieństw? Byłoby to przydatne zwłaszcza w przypadku listy "chcę obejrzeć".

Olaf

Otwórz jeden z arkuszy, zrób dodatkową kolumnę "osoba" i wpisz tam swoją ksywę czy cokolwiek po czym bedziesz wiedział że to twoje oceny. Potem przewiń na sam dół listy, otwórz drugi arkusz kolegi i skopiuj jego wpisy do swojego arkusza na sam dół pod swoimi wpisami. Dopisz jego ksywę w kolumnie "osoba", zaznacz wszystko i posortuj po tytule oryginalnym albo po czym tam chcesz. To jest w sumie taki bardzo prosty sposób którego używam sporadycznie.

Kapela86

Na szybko dobry sposób, ale przewijanie 2 tysięcy komórek w poszukiwaniu takich samych tytułów nie jest za wygodne. Poszukam jeszcze jakiegoś sposobu dającego bardziej przejrzyste wyniki. W każdym razie dzięki za pomoc.

Olaf

Myślę że jakoś by się dało to odfiltrować, ale nie jestem żadnym ekspertem do excela :P

Olaf

poszukaj w internecie albo w excel help wiadomości o funkcji vlookup()

Kapela86

Wooow wielki szacun! Mam tylko dodatkowe pytanie, czy istnieje możliwość wyeksportowania poszczególnych ocen odcinków z seriali?

bennskyline

Będzie taka możliwość, pracowałem nad tym kilka miesięcy temu ale mówiąc wprost odechciało mi się w pewnym momencie :) Ale skoro jest zapotrzebowanie, to może w ten weekend zrobię lub do końca miesiąca max.

Kapela86

Świetny skrypt! Dzięki.

Czy jest możliwość dodania kolumny z ocenami na liście 'chcę zobaczyć'?

kaszojad

Niestety nie da się tych danych bezpośrednio skorelować w prosty sposób, gdybym miał to w skrypcie bezpośrednio zrobić to byłoby sporo roboty żeby jakoś to ogarnąć i tak nie byłoby idealnie bo na liście "chcę zobaczyć" nie ma ID danego tytułu, są tylko "suche dane" te co widać. Możesz samemu spróbować zrobić coś takiego w excelu, tzn spróbować połączyć te dwie listy np wklejając je do jedneog arkusza i kombinując z sortowaniem po tytule, ale zobaczysz że nie będzie to idealne bo wiele filmów ma ten sam tytuł (można by po roku jeszcze posortować). Mimo wszystko, wytłumacz mi po co byś chciał taką listę? Bo ja nie widzę sensu jakoś, chyba że chcesz jeszcze raz obejrzeć filmy które kiedyś oglądałeś i oceniłeś.

Kapela86

ok, może nieprecyzyjnie się wyraziłem. chciałbym zobaczyć rating filmów, które chcę zobaczyć.

kaszojad

Teoretycznie jest to możliwe, po wejściu na stronę skrypt by musiał w tle pobierać stronę z każdym filmem i wyciągać ocenę, trwałoby to dość długo przy większej liczbie filmów, do tego obciążałoby łącze i serwery filmwebu. W praktyce porównać to można do otwierania po kolei każdego filmu z listy w osobnej karcie i wyciągania ze strony oceny. Ja osobiście nie chcę tego robić w ten sposób a innego nie ma. Jedynie co mozna marudzić do administratorów filmwebu żeby dodali taką informację.

Kapela86

Zastanawiam się czy jest w ogóle możliwe (czyt. fizycznie wykonalne) stworzenie skryptu umożliwiającego wyzerowanie wszystkich ocen? Tak od razu, za pomocą kilku kliknięć (a nie kilku tysięcy).

Kapela86

Dzięki, super rzecz! :)

Kapela86

Z tego co widzę skrypt przestał działać, już nie pokazują mi się przyciski

bennskyline

EDIT: jednak coś u mnie nie działało, wszystko jest ok

Kapela86

Piękna robota! Ostatnio zalogowałem się na swoje konto i wyskoczyły mi dane/oceny innej osoby. W ten sposób uświadomiłem sobie, że warto zadbać o swoje "kliknięcia" z ostatnich 7 lat. Jeszcze raz dziękuję!

kostekzary

Rewelacyjny pomysł, sam wiele godzin spędziłem w excelu by stworzyć listę filmów. Nie zawsze był czas i jakoś nigdy nie miałem aktualnej listy filmów wraz z ocenami, które widzialem. A teraz klik i jest! Dzięki, należy się Oscar :)

użytkownik usunięty
Kapela86

#Kapela86 Mimo twoich zaleceń po zainstalowaniu skryptu na przeglądarce chrome i opera nie widzę opcji eksportu ocen.....Ktoś coś ?

A dobrze sprawdzałeś? tzn opcje pojawiają się na głównej stronie profilu, a nie w podstronie z lista obejrzanych filmów itp.

Właśnie sprawdziłem na czystej instalacji Chrome z Tampermonkey i mi działa normalnie

użytkownik usunięty
Kapela86

Rozszerzenie pokazuje, że skrypt jest aktywny na moim profilu lecz nic nie dostrzegam. Możecie wstawić zrzut ekranu jak to wygląda...

http://imgur.com/WAz20yZ

użytkownik usunięty
Kapela86

Problem musi znajdować się w ustawieniach ponieważ na innym komputerze jest to samo, czyli nic :) Jakieś sugestie ?

użytkownik usunięty

...ogolnie rzecz ujmujac zalozylem nowe konto na ktore chce przeniesc oceny ze starego.Istnieje jakis sposob na przeprowadzenie importu na inne konto ?

Nie da się importować ocen, może jakbyś napisał do pomocy filmwebu to by przenieśli ci głosy na to nowe konto.
A dlaczego nie chce ci zadziałać ten skrypt to nie mam pojęcia, zobacz czy jak wejdziesz na mój profil to czy chociaż pojawią ci się przyciski do pobierania.

użytkownik usunięty
Kapela86

Nic niestety się nie pojawia.Możesz podać adresy pod którym dostanę pomoc ze strony Filmwebu.Osobiście próbowałem już niejednokrotnie się z nimi kontaktować,ale bez odzewu.

użytkownik usunięty

#Kapela86 Mógłbym Cię prosić,żebyś chwilowo dodał mnie do znajomych i pobrał moje oceny filmów,seriali i również te które chcę obejrzeć i wysłał mi....???

jedyny sposób to pisać maila na pomoc@filmweb.pl

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones