Napisałem skrypt dzięki któremu można eksportować swoje oceny filmów, seriali i gier do plików xls. Można je potem otworzyć w Excelu (Microsoft Office) lub Calcu (OpenOffice lub LibreOffice). Drobna uwaga techniczna, te pliki nie są prawdziwymi xls (tylko html'ową tabelką z odpowiednimi nagłówkami office'a) więc po otwarciu tych plików wypadałoby zapisać je jako normalne xls/ods/csv jak kto woli.

Aktualna wersja skryptu nie potrafi pobierać komentarzy do ocen, filmweb przy wyświetlaniu ocen pobiera osobno komentarze i do tego w innym formacie niż reszta danych). W przeciągu kilku dni wydam aktualizację która także będzie pobierać komentarze. A za jakiś czas rozbuduję skrypt żeby pobierał też filmy/seriale/gry z list "chcę i nie chcę zobaczyć/zagrać", może nawet je będzie mógł łączyć w jeden arkusz (np jako dodatkowa kolumna oznaczająca czy chcesz/nie chce zobaczyć). Jako dodatkową pierdołę mogę tez dodać eksport ocen znajomych.

No ale wróćmy do teraźniejszości, link do pobrania: https://openuserjs.org/scripts/kapela86/Filmweb.pl_eksport_ocen
Aby to zainstalować trzeba mieć w Firefoxie zainstalowane rozszerzenie Greasemonkey, lub w Chrome zainstalowane rozszerzenie Tampermonkey. Testowałem tylko na tych dwóch przeglądarkach, ale powinno działać na wszelkich pochodnych (np. PaleMoon, Opera).

Aby wyeksportować oceny, należy wejść na stronę swojego profilu (w prawym górnym rogu klikamy na swoją nazwę użytkownika) i nad "najwyżej oceniane" pojawi się nowa kategoria "eksport ocen" (w praktyce mógłbym to w dowolnym miejscu umiejscowić ale uznałem że tutaj będzie najlepiej). Potem należy kliknąć w któryś przycisk w zależności co chcemy pobrać, wtedy przycisk "Zapisz do XLS" zmieni się na "pobieranie, proszę czekać" a po pobraniu z powrotem na "Zapisz do XLS". Wtedy klikamy w to zapisz i tyle. Pobieranie zazwyczaj trwa moment, ale może trwać nawet i kilka sekund w zależności ile kto ma filmów i jak bardzo serwery są obciążone. Na aktualną chwilę kliknięcie w inne pobieranie kasuje wynik poprzedniego pobierania, więc nie zapiszemy w jednym arkuszu ocen z filmów, seriali i gier. Mam zamiar to zmienić też ale to na pewno nie w najbliższym czasie.

I to by było na tyle, prosiłbym tylko o wasze propozycje zmiany wyglądu lub umiejscowienia tych przycisków, nie mam "gustu" do takich rzeczy :D. No i jeżeli macie jakieś propozycje funkcjonalności to też śmiało piszcie.

Kapela86

Witam. Dzięki za udostępnienie skryptu.
Mam jednak pytanie: Czy byłbyś wstanie napisać skrypt umożliwiający zaimportowanie tego pliku z filmwebu do IMDB? Niestety, ale IMDB daje tylko możliwość eksportu ocen do pliku CSV jak już wspomniałem bez możliwości importu.
Pozdrawiam.

dacerro

Niestety nie dam rady zrobić czegoś takiego, wątpię żeby ktoś się podjął nawet czegoś takiego

Kapela86

Szkoda. Dzięki za szybką odpowiedź.

Kapela86

Marzenia się spełniają!!! Wielkie dzięki!!!

Kapela86

mam pytanko, bo mam zainstalowane "greasemonkey" i jak klikam na export ocen to jest ok, ale schody się zaczynają gdy chcę zapisać do xls - "zapisz do xls". Klikam i nic się nie dzieje, nie może mi zapisać i nie wiem czy coś żle robie czy trzeba coś jeszcze uaktywnić by plik się ciągnął? proszę o pomoc. W styczniu mi wszystko działało i bez problemu ściągnąłem, teraz nie wiem czemu nie mogę?

yaro7_fw

szczerze to nie wiem, na moim profilu i jednego znajomego działa ok, dodaj mnie do znajomego to sprawdzę na twojej liście

Kapela86

oki, bardzo dziękuję za błyskawiczną odpowiedź :)

yaro7_fw

Normalnie mi eksportował oceny twoich filmów z komentarzami, z 3 sekundy trwało tylko wygenerowanie pliku. Może spróbuj odinstalować greasemonkey i mój skrypt i zainstalować jeszcze raz, chociaż to raczej wątpię żeby cokolwiek zmieniło. Nie zmieniałem nic w nim od dawna bo ciągle działa poprawnie i nie mam pojęcia o co może chodzić.

Kapela86

oki dzięki bardzo, napiszę na priv

Kapela86

Jeżeli ktoś instalował mój skrypt po 4-tym października to nie będzie mu działać eksport gdyż przy instalacji pobierany jest dodatkowy skrypt z https://github.com/jmaister/excellentexport i jego autor zmienił go w ostatniej wersji na tyle że przestał działać z moim. Mój skrypt pobiera i odpowiednio obrabia informację o ocenach w tabelkę i potem tamten z tej tabelki tworzy xls. Nie muszą się o nic martwić osoby które wcześniej instalowały mój skrypt gdyż im pobrała się jeszcze starsza wersja która działa bez problemów. Jutro siądę nad tym i pokombinuję jak to rozwiązać aktualizacją żeby nie popsuć eksportu obecnym osobom.

Kapela86

Kilka dni temu zaktualizowałem skrypt i poprawiłem ten błąd, chyba jest ok bo nikt nie narzeka :)

Kapela86

Kto by importował oceny każdego dnia? :D
Do końca roku na pewno sprawdzę i dam znać!
Robisz wielką robotę, szkoda, że 20 lat temu nie miałem podobnego narzędzia do książek.

kostekzary

Pewno by się znalazły takie osoby :P, no i nie "importował" a "eksportował" jak już coś ;)

Kapela86

Ten skrypt to mistrzostwo, zawiera wszystkie info o jakim można pomarzyć.
Dzięki!!

Kapela86

Jest możliwość dodania również eksportu ocen aktorów, reżyserów itp?

Paulo_filmweb

Myślę że tak, może przy okazji też zrobiłbym eksport ocen odcinków seriali bo kiedyś obiecałem że zrobię i tak jakoś się zabrać nie mogłem za to :) Za tydzień posiedzę nad tym przez weekend.

Kapela86

Rewelacja! Działa bez zarzutu i jest tak proste w obsłudze, że nawet pięciolatek by to zrobił. Tacy ludzie jak ty, powinni pracować w Microsofcie i Google'u ;)

KRCK

Albo w FW :D

Adrian528

Czemu nie xD

Adrian528

No co Ty. Poziom kompetencji jest niezgodny z wymogami FW. No i pensji nie dałoby się wypłacać w bananach.

Marac

Co do pierwszej części, to może i faktycznie masz rację, ale jeżeli chodzi o wypłatę, to można by już dyskutować- jako nad wyraz uzdolnionemu pracownikami mogliby mu płacić w bananach Chiquita, a nie jakichś tam zwykłych jak reszcie :P

Adrian528

prutas!

Kapela86

Dołączam się do podziękowań <banan>

Kapela86

tylko mi nie dziala export listy chce zobaczyc ? w sumie na tym najbardziej mi zalezalo :( sprawdzalem na chrome i firefoxie i na obydwu po pliknieciu pobierz knefel zmienia sie na pobieranie i nic dalej sie nie dzieje. O dziwo liste filmow ktorych nie chce zobaczyc pobiera bez problemu i trwa to jakies 2 sek :/

oberos

Coś zmienili w sposobie prezentacji wyników na stronach "Chce zobaczyć" i skrypt co prawda pobiera tą stronę ale nie może jej z jakiegoś powodu przetworzyć. Teraz nie mam czasu zbytnio na analizę tego dokładną, w weekend na 100% siądę nad tym na porządnie i poprawię to i owo.

Kapela86

Super

oberos

Poprawiłem, więcej info napisałem w osobnym komentarzu.

Kapela86

Filmweb dodał kolumnę "dodano" na listach "Chcę zobaczyć" przez co skrypt nie mógł przetworzyć danych. Poprawiłem to i dodałem też tą kolumnę do eksportu. Musicie poczekać aż Greasemonkey lub co tam używacie uaktualni skrypt (albo po prostu zainstalować go od nowa).
Wybaczcie że nie dodałem funkcji o które kiedyś prosiliście jak np. eksport ocen odcinków, jestem po prostu leniwy i już mi przeszła trochę fascynacja JavaScriptem, ale obiecuję że jak niedługo będę miał urlop to na pewno siądę i porobię wszystko co miałem porobić.

Kapela86

dzięki teraz działa pieknie :)

Kapela86

dzięki; skrypt działa , bomba !
kazali mi włączyć reklamy w przeglądarce, także wyeksportowałem pliki i uciekam z tego portalu

Kapela86

Mnie po instalacji coś ten skrypt nie działa (używam Firefoxa, Greasemonkey zainstalowane, pobrałam ten plik: https://openuserjs.org/scripts/kapela86/Filmweb.pl_eksport_ocen ) Co mogło pójść nie tak?

Dragon_Niszczyciel

Przepraszam że dopiero odpisuję, sprawdziłem teraz, podejrzewam że używasz Firefoxa 57 i Greasemonkey 4.1. Coś pozmieniali w 4.x wersji Greasemonkey i popsuło to kompatybilność z niektórymi skryptami. Sam używam Firefoxa 52 ESR i starszej wersji Greasemonkey więc nie zauważyłem nawet tego problemu. Posiedzę nad tym w weekend, ale tobie proponuję zainstalować Tampermonkey zamiast Greasemonkey jeżeli nie stanowi to problemu.

Kapela86

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź, pobawię się z przeglądarkami lub rozszerzeniami, pewnie w końcu się uda :)

Kapela86

(jakby co z Tampermonkey działa jak należy, więc można korzystać)

Kapela86

Działa jak złoto (Chrome, Tampermonkey). "Bardzo szanuję Cię jako człowieka."

Kapela86

No i popsuli, jest jeszcze szansa by skrypt działał? Zniknęły wszystkie przyciski :/
a tak btw kompletnie nie podoba mi się nowa wersja mojego konta filmweb

bennskyline

Widziałem, sporo zmian zrobili w sposobie wyświetlania ocen i i list chcę zobaczyć/zagrać. Będę się starał w tym tygodniu poprawić mój skrypt ale nie mogę obiecać że uda mi się wszystko zrobić ze względu na zmiany jakie wprowadzili.

Kapela86

Byłbym wdzięczny też za ten skrypt, przenoszę się na imdb i chciałbym zebrać wszystkie oceny do jednego pliku, żeby później uzupełnić na tamtej stronie.

Kapela86

jasne, mimo wszystko trzymam kciuki że ci się uda
a i tak dzięki za ten skrypt, przydał się wiele razy

Kapela86

Czekamy z niecierpliwością.

użytkownik usunięty
Kapela86

Eksport danych to obecnie najbardziej potrzebna opcja na Filmweb. Czekamy.

Kapela86

Powiem szczerze że to będzie sporo roboty bo muszę napisać większość skryptu od nowa, nie da się już tak jak poprzednio za jednym razem pobrać wszystkich ocen i potem tylko obrobić te dane do formy tabelki. Teraz trzeba będzie po kolei pobierać dla każdej podstrony a na jednej może być tylko 25 filmów, np jak ja mam 880 filmów ocenionych to tego jest 36 stron. Będzie to na pewno trwało znacznie dłużej no i nie wiem czy filmweb nie zabezpieczył się jakoś przed tym żeby nie obciążać serwerów i nie będzie przyblokowywał tego. Musicie się uzbroić w cierpliwość, nie dam sobie ręki obciąć że skończę go w ten weekend.

Kapela86

Kiedy będzie, to będzie. To Twój czas i robisz to z własnej woli. Ja tam wolę poczekać dłużej, gdyż ważniejsze jest dla mnie to, by sprawnie działał. No, a jak się nie da go zrobić, to trudno. Będzie smuteczek, bo to co te jełopy zrobiły z profilami na dniach, to totalna masakra, pod względem, funkcjonalności, przejrzystości i estetyki.

mikamves

Gdzie Pan planują się przenieść ? Sam mam identyczny problem i chyba jedyną słuszną opcją wydaje się letterboxd :)

JednostronniePatrzac

Na razie to nie wiem czy w ogóle będę się gdzieś przenosił. Obecnie chodzi mi o to żebym mógł wygodnie przejrzeć swoje oceny, a przejście na zagraniczne serwisy raczej nie wchodzi w grę. Za słabo znam angielski by czuć się komfortowo na takim portalu.

JednostronniePatrzac

Ja się przenoszę chyba na FDB, a bloga na blogspot. Letterbox odpada, bo co prawda angielski znam, ale nie chce mi się pisać o filmach w inglishu.

Marac

Też to rozważałem, jeszcze Filmaster wyglądał całkiem zachęcająco

JednostronniePatrzac

Filmaster wygląda baaaaardzo zachęcająco, zwłaszcza z perspektywy osoby, która chce nie tylko oceniać, ale i coś tam skrobnąć o oglądanych filmach.

Ale dla mnie dyskwalifikuje go jedna rzecz: bardzo uboga baza, zawierająca tylko najbardziej popularne produkcje z kin, co z jakiegoś powodu jest oficjalną polityką portalu. A ja oglądam mnóstwo krótkometrażówek, czasem jakieś niszowe produkcje festiwalowe, dokumenty - tam tego wszystkiego nie ma i nie można sobie dodać. Piszą, że jak jakiegoś filmu się nie znajduje, a nam zależy, to można im to zgłosić i może dodadzą. Pffff... Łaski bez.

No i jeszcze absurdalnie ograniczona ilość informacji o filmie - pal sześć, że brak scenarzystów, operatorów, kraju produkcji. Ale brak również czasu trwania filmu! A to już jest tak idiotyczne, że aż mi zapachniało FW (nie, że na FW nie ma czasów, tylko poziomem kretyńskości).

Jakbyś trafił na jakąś inną polskojęzyczną alternatywę w przeciągu paru najbliższych dni (bo jeszcze nie zacząłem przenosin), to będę wdzięczny za cynk.

Marac

Jasne, jeśli się natknę, od razu dam znać. Nie zauważyłem tych wszystkich wad Filmastera, bo tylko rzucałem okiem ale jeśli faktycznie tak to wygląda to nie ma co

użytkownik usunięty
Kapela86

na luzaku mordeczko, jak sie uda byłoby super :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones