"Łotr 1" został w końcu miliarderem

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22%C5%81otr+1%22+zosta%C5%82+w+ko%C5%84cu+miliarderem-121355
Tym razem zaczynamy nietypowo, bo od filmu, który nie znalazł się w naszym zestawieniu. "Łotr 1" może i w ten weekend zajął dopiero siódme miejsce, ale za to osiągnął coś ważniejszego. Właśnie przekroczył granicę miliarda wpływów w skali całego globu. Jest to czwarta premiera ubiegłego roku, której udała się ta sztuka. Nie trzeba chyba dodawać, że wszyscy czterej miliarderzy pochodzą ze studia Disneya.

W poniedziałek "Łotr 1" przekroczy kolejną psychologiczną granicę, czyli pół miliarda dolarów wpływów z zagranicznych kin. Będzie to dziewiąty film z ubiegłego roku, który osiągnie ten poziom.

Tymczasem numerem jeden naszego zestawienia jest "xXx: Reaktywacja". Film nie osiągnął imponującego wyniku w Stanach, ale od samego początku przygotowywany był pod międzynarodową widownię. I ta nie zawiodła. Obraz zarobił 50,5 mln dolarów. Trafił do 53 krajów świata, z czego w 32 znalazł się na pierwszym miejscu. Wśród nich są też te najważniejsze rynki: Rosja (gdzie zgarnął 5,5 mln dolarów), Francja (3,1 mln), Niemcy (2,8 mln), Meksyk (2,8 mln) i Australia (2,3 mln). Tylko w Wielkiej Brytanii Vin Diesel poniósł sromotną porażkę. Obraz zajął tam dopiero czwarte miejsce, przegrywając między innymi z "Sing", które pokazywane było przedpremierowo.


Na drugie miejsce w naszym zestawieniu awansował "La La Land" z wynikiem 16,6 mln dolarów. Najważniejszym nowym rynkiem była Brazylia skąd pochodzi 2,2 mln dolarów. Jednak siła "La La Land" bierze się z krajów, w których jest już pokazywany od jakiegoś czasu. Obraz z łatwością utrzymał pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, a w Niemczech wpływy wzrosły w porównaniu z ubiegłym tygodniem o 14%. Obraz zapewne będzie trzymał się mocno również za tydzień, kiedy wejdzie do kin we Francji i Włoszech. Jutro ogłoszone zostaną nominacje do Oscarów, co także powinno przełożyć się pozytywnie na ogólne wpływy.

Podium kompletują "Pasażerowie", czyli numer jeden przed tygodniem. Obraz zgarnął w ten weekend 13,4 mln dolarów. Połowa tej kwoty pochodzi z Chin (6,8 mln dolarów). Zagraniczne wpływy wynoszą obecnie 175,1 mln dolarów.

Czwarte miejsce przypadło "Vaianie: Skarbowi oceanu", która trafiła w końcu do kin w Argentynie (1,4 mln dolarów), Urugwaju i Turcji. Obraz świetnie radzi sobie też w Hiszpanii, Belgii, Brazylii, Izraelu, Holandii, Francji i Niemczech. Wszędzie tam zanotował spadki poniżej 25%. To spowodowało, że w weekend animacja zarobiła poza granicami USA 12,9 mln dolarów.

Pierwszą piątkę zamyka "Nowy początek", któremu nowych sił dodała premiera w Chinach. Obraz zarobił tam 7,3 mln dolarów, co oczywiście nie jest wynikiem rewelacyjnym, ale wystarczył, by w lokalnym zestawieniu zająć pierwsze miejsce. Wpływy weekendowe wyniosły w sumie 9,8 mln dolarów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones