"Żmijowisko" – nowy serial CANAL+ już dziś o 21:30 tylko w CANAL+

https://www.filmweb.pl/news/%22%C5%BBmijowisko%22+%E2%80%93+nowy+serial+CANAL%2B+ju%C5%BC+dzi%C5%9B+o+21%3A30+tylko+w+CANAL%2B-135317
"Żmijowisko" – jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji serialowych tego roku. Reżyserem jest twórca pierwszego sezonu "Belfra" – Łukasz Palkowski. Na planie udało się zgromadzić uznanych aktorów. W roli głównej zobaczymy Pawła Domagałę, a także m.in.: Agnieszkę Żulewską, Cezarego Pazurę, Piotra Stramowskiego, Wojciecha Zielińskiego, Martę Malikowską, Joachima Lamżę i Davinę Reeves-Ciarę. W serialu wystąpią również utalentowani aktorzy młodego pokolenia: Kamila Urzędowska, Stanisław Cywka i Hanna Koczewska. A co najważniejsze z punktu widzenia widza, "Żmijowisko" to przede wszystkim doskonała, wciągająca historia, która powstała na podstawie bestsellerowej powieści Wojciecha Chmielarza.


Canal+ świadomie inwestuje w serialowe produkcje własne. Dzięki temu widzowie mogli oglądać tylko w ostatnim czasie takie hity jak wspomniany "Belfer", "Kruka", "Nielegalnych" czy "Zasadę przyjemności", a za chwilę będą mieli szansę zobaczyć "Mały zgon" czy "Króla". Co wyróżnia nowy projekt Łukasza Palkowskiego? Jak podkreśla sam reżyser, szykuje nam się prawdziwa, zupełnie nowa gatunkowo serialowa uczta z elementami powieści obyczajowej, dramatu, thrillera psychologicznego i kryminału:

"Żmijowisko" będzie miało zupełnie inny klimat, odmienny rodzaj narracji. Oczywiście towarzyszy nam i tutaj pewna zagadka, ale mam nadzieję że ten serial będzie nową kartą na polu polskiego kryminału, mocnym thrillerem psychologicznym.

Co najbardziej interesujące dla odbiorcy - frapującą historię, którą zobaczymy w "Żmijowisku" stworzył w swojej książce Wojciech Chmielarz. Autor bestsellerowej powieści wraz Daną Łukasińską napisali scenariusz serialu który, co powinno ucieszyć czytelników, jest dość wierną adaptacją książkowego pierwowzoru:

Oczywiście musieliśmy wprowadzić pewnie zmiany w stosunku do książki, ponieważ język literacki jest zupełnie inny niż język filmu. Wydaje mi się jednak, że scenariusz jest tak wierny książce, jak to tylko było możliwe – mówi Wojciech Chmielarz.

Serial zapowiada się ekscytująco z jeszcze jednego powodu. Mało jest na polskim rynku produkcji tak bez ogródek i szczegółowo kreślących skomplikowane psychologiczne i niejednoznaczne portrety bohaterów. W "Żmijowisku" od emocji uciec nie sposób, jest frustracja, trudne relacje i namiętności. Kłamstwo, zdrady oraz obsesja zazdrości i nienawiści, która finalnie prowadzi do tragedii, a co za tym idzie kryminalnej zagadki. Wobec takiej mieszanki trudno przejść obojętnie.

O czym jest serial?

"Żmijowisko" to historia o grupie trzydziestoparoletnich ludzi, przyjaciół ze studiów. Raz w roku spędzają część urlopu wspólnie wyjeżdżają wraz z całymi rodzinami na letnisko do tytułowego Żmijowiska. Podczas jednego z takich wspólnych wyjazdów po zakrapianej alkoholem imprezie znika 15 - letnia Ada (Hanna Koczewska) córka Arka (Paweł Domagała) i Kamili (Agnieszka Żulewska). Rozpoczynają się zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, jednak dziewczyny nie udaje się odnaleźć. Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii, aby jeszcze raz spróbować rozwikłać zagadkę zaginięcia córki.

Premiera serialu 3 listopada o godz. 21:30 tylko w CANAL+.
Informacja sponsorowana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones