"Battle Royale" jako amerykański serial młodzieżowy

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Battle+Royale%22+jako+ameryka%C5%84ski+serial+m%C5%82odzie%C5%BCowy-87436
Już wkrótce kultowa manga i nie mniej popularny film "Battle Royale" mogą zostać zamerykanizowane. Stacja The CW walczy o prawa do serialu telewizyjnego. W ten sposób kanał liczy na przyciągnięcie fanów kinowych "Igrzysk śmierci".

Oryginał opowiadał o Japonii niedalekiej przyszłości. Kryzys gospodarczy doprowadza do wzrostu przestępczości i anarchii wśród młodzieży. W szkołach panuje przemoc. W tej sytuacji rząd wprowadza przeznaczoną dla uczniów ustawę Battle Royale. Na jej mocy raz do roku studenci jednej klasy zostają osadzeni na bezludnej wyspie i zmuszeni do niesamowicie okrutnej gry. W ciągu trzech dni, korzystając z różnych rodzajów broni, muszą pozabijać pozostałych kolegów z klasy. Zasada jest prosta: może przeżyć tylko jedna osoba...

The CW ma jeszcze jeden dystopijny projekt. To "The Selection", którego bohaterką jest biedna dziewczyna wylosowana do uczestnictwa w konkursie na nową królową ogarniętego wojną narodu. Ma poślubić księcia Maxona. Serial będzie adaptacją serii książek Kiery Cross.
Udostępnij: