"Cudowne lato" otworzy Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce

Informacja prasowa /
https://www.filmweb.pl/news/%22Cudowne+lato%22+otworzy+Festiwal+Filmu+Polskiego+w+Ameryce-65866
"CUDOWNE LATO", najnowszy film znanego polskiego reżysera Ryszarda Brylskiego otworzy 22. Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce (PFFA), największą cykliczną polską imprezę kulturalną poza krajem. Odbędzie się ona w ośmiu kinach w Chicago od 5 do 21 listopada br.

Film zostanie pokazany na specjalnej inauguracji festiwalu w premierowym chicagowskim kinie AMC RIVER EAST 21 (322 EAST ILLINOIS, CHICAGO) 5 listopada o godz. 19:30.  Bardzo ciepło przyjęty przez krytykę i publiczność tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, "CUDOWNE LATO" jest lekką komedią opowiadającą historie losów Kitki, córki Kamieniarza, która posiada dar komunikowania się ze zmarłymi. Po maturze dziewczyna stoi przed podjęciem kluczowych decyzji życiowych. Dziadek, ojciec, a nawet duch zmarłej matki Kitki próbują jej pomoc, choć w gruncie rzeczy to oni potrzebują pomocy. Żyjąc dotychczas w cieniu matki, Kitka postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, wpadając w ciąg zabawnych przygód, dziwnych znajomości i miłosnych perypetii. Nagrodzona za najlepszy scenariusz w konkursie Hartley-Merill, ta historia pełna absurdalnych sytuacji znajduje cudowne zakończenie, także w magicznym tego słowa znaczeniu. W rolach głównych występuje grupa utalentowanych młodych aktorów z debiutującą na ekranie Heleną Sujecką w roli Kitki, Cezarym Lukaszewiczem i Antonim Pawlickim. Fantastyczna kreacje w filmie stworzyla Katarzyna Figura, ktora wcieliła się w rolę dwóch bohaterek. Zarowna Katarzyna Figura, jak i Ryszard Brylski obecni będą na pokazie filmu.

Jest to już trzeci film fabularny Ryszarda Brylskiego po "Deborah" (1995) oraz "Żurku" (2003).

Pokaz "CUDOWNEGO LATA" poprzedzi przedpremierowa prezentacja krótkiego filmu "ANIMOWANA HISTORIA POLSKI" w reżyserii Tomasza Baginskiego.

Na popularnym otwarciu festiwalu w kinie PICKWICK (5 SOUTH PROSPECT AVE., PARK RIDGE) w sobotę, 6 listopada o godz. 19:30 zostanie pokazana świetna komedia Macieja Wojtyszki "Święty interes" w doborowej obsadzie z Piotrem Adamczykiem i Adamem Woronowiczem.
Udostępnij: