"Cyrano": zakochaj się w tym filmie!

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Cyrano%22%3A+zakochaj+si%C4%99+w+tym+filmie-145745
"Cyrano": zakochaj się w tym filmie!
"Cyrano" (reż. Joe Wright), od piątku na ekranach polskich kin, zbiera świetne recenzje. Oto garść przykładów. "W kinie od dawna nie doświadczyliśmy tak intensywnych emocji. Trzeba nie mieć serca, żeby się w tym filmie nie zakochać" (Spider's Web). "Obdarzony głębokim głosem Dinklage śpiewa tęskne ballady niczym Nick Cave czy Leonard Cohen, a temu charyzmatycznemu występowi towarzyszą pierwszej klasy kostiumy, dekoracje oraz subtelna choreografia sprzężona z doskonałymi ruchami kamery" (Rzeczpospolita). "Przechodzi on tutaj samego siebie i jest po prostu fenomenalny" (Movies Room). Cała zresztą obsada lśni, "kusząc widza, by zrzucił okowy codzienności i dał się ponieść romantycznej, ponadczasowej historii" (Filmożercy).


Pisząc o "Cyranie" nie sposób pominąć doskonałej muzyki. Marcin Pietrzyk z Filmweb zauważa: "Utwory z 'Cyrano' zachwycają same w sobie i nie mam wątpliwości, że fani musicali będą słuchać muzyki z filmu jeszcze długo po obejrzeniu go w kinie. Jednak wiele z nich uderza z pełną mocą dopiero w połączeniu z obrazami. Tak jest chociażby w scenie z szykującymi się do ataku żołnierzami, której towarzyszy cudowne 'Wherever I Fall'. W obliczu trwającej w Ukrainie wojny trudno nie ulec wzruszeniu".

Reżyser Joe Wright  na nowo interpretuje uniwersalną opowieść o rozdzierającym serca trójkącie miłosnym w rozśpiewanym filmie "Cyrano".

Główny bohater, Cyrano de Bergerac (Peter Dinklage), wzbudza zachwyty biegłością, z jaką posługuje się zarówno słowem, jak i szpadą. Jest jednak przekonany, że jego powierzchowność czyni go niegodnym olśniewającej Roxanne (Haley Bennett). Zamiast szczerze wyznać miłość przyjaciółce, milczy. Roxanne, nieświadoma jego uczuć, zakochuje się w młodym żołnierzu Christianie (Kelvin Harrison Jr.).

"Cyrano" już w kinach!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones