Joe Wright opowiada o "Cyrano". Film od dziś w kinach

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Joe+Wright+opowiada+o+%22Cyrano%22.+Film+od+dzi%C5%9B+w+kinach-145711
Joe Wright opowiada o "Cyrano". Film od dziś w kinach
Już od dziś w kinach w całej Polsce możecie oglądać film "Cyrano". Z tej okazji przedstawiamy materiał wideo, w którym reżyser musicalu Joe Wright opowiada o swoim najnowszym dziele.


"Cyrano": o filmieReżyser Joe Wright na nowo interpretuje uniwersalną opowieść o rozdzierającym serca trójkącie miłosnym w rozśpiewanym filmie "Cyrano". Główny bohater, Cyrano de Bergerac (Dinklage), wzbudza zachwyty biegłością, z jaką posługuje się zarówno słowem, jak i szpadą. Jest jednak przekonany, że jego powierzchowność czyni go niegodnym olśniewającej Roxanne (Bennett). Zamiast szczerze wyznać miłość przyjaciółce, milczy. Roxanne, nieświadoma jego uczuć, zakochuje się w młodym żołnierzu Christianie (Kelvin Harrison Jr.).

W sprawach miłości nic się nie zmieniło od wieków – podkreślał Dinklage w jednym z wywiadów. – Miłość może stać się wielkim kłopotem, ale zawsze powinna być twoim przewodnikiem. W "Cyranie" chcieliśmy powiedzieć, że miłość to także uczciwość. Jesteś winien szczerość osobie, którą kochasz.

Partnerująca Dinklage'owi w roli Roxanne Haley Bennett tak mówiła o swej bohaterce: – Roxanne ma osobowość niepodobną do innych kobiet i stanowi interesujący kontrapunkt dla Cyrana w wykonaniu Pete'a. Oboje zmierzają odważnie pod prąd. Tak więc, jako widz, chcesz, by ta dwójka się spotkała i pokochała.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones