"Disaster Artist" od 20 czerwca na Blu-ray i DVD

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Disaster+Artist%22+od+20+czerwca+na+Blu-ray+i+DVD-128654
"The Room" w reżyserii Tommyego Wiseau to film legenda. Uznany za jedną z najgorszych produkcji w dziejach kinematografii pozostaje dziełem pełnym pasji, za którym kryje się fascynująca historia człowieka gotowego na wszystko, by zrealizować swoje marzenia o karierze filmowej. Wyreżyserowany przez Jamesa Franco komediodramat "The Disaster Artist" opowiadający historię powstania tego kultowego filmu zadebiutuje na Blu-ray i DVD już 20 czerwca.


Film "The Disaster Artist" opowiada prawdziwą, tragikomiczną historię początkującego twórcy filmowego i niesławnego wyrzutka Hollywoodu - Tommyego Wiseau (James Franco) artysty, który realizował swoją pasję w co najmniej dyskusyjny sposób. James Franco, który jest także reżyserem "The Disaster Artist", uczynił z niej afirmację przyjaźni, ekspresji artystycznej i pogoni za marzeniami na przekór przeciwnościom losu.

Film "The Disaster Artist" powstał na motywach książki "The Disaster Artist: My Life Inside the Room, The Greatest Bad Movie Ever Made" autorstwa Grega Sestero i Toma Bissella. W rolach głównych wystąpili: James Franco, Dave Franco, Seth Rogen, Alison Brie, Jacki Weaver, Zac Efron oraz Josh Hutcherson.

Światowa premiera filmu "The Disaster Artist" odbyła się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto w 2017 roku, gdzie film został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez widzów jak i krytyków. Film zdobył nominację do Oscara w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany, Złoty Glob dla najlepszego aktorka w musicalu lub komedii - dla Jamesa Franco jak również nominację do nazywanej niezależnym Oscarem nagrody Indepndent Spirit Award - dla najlepszego aktora oraz dziesiątki nagród przyznawanych przez stowarzyszenia krytyków filmowych.
 
DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY:
- Komentarz Jamesa Franco, Dave'a Franco, Tommy'ego Wiseau, Grega Sestero, Scotta Neustadtlera i Michaela H. Webera;
- O, cześć, Mark: Kręcenie katastrofy;
- Reżyserowanie katastrofy;
- Stojąc pod ścianą: Poznajcie Tommy'ego


DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD:
- O, cześć, Mark: Kręcenie katastrofy.