Tommy Wiseau nie może dłużej ukrywać, że jest Polakiem

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tommy+Wiseau+nie+mo%C5%BCe+d%C5%82u%C5%BCej+ukrywa%C4%87%2C+%C5%BCe+jest+Polakiem-137619
Tommy Wiseau nie może dłużej ukrywać, że jest Polakiem
źródło: Getty Images
autor: David Crotty
Potwierdziło się to, co wszyscy przeczuwaliśmy już od dawna: reżyser, scenarzysta, producent i odtwórca głównej roli w szczycącym się mianem najgorszego filmu świata "The Room" jest Polakiem. Tommy Wiseau przegrał właśnie proces z twórcami dokumentu "Room Full of Spoons", którzy ujawnili jego sekret.

Richard Harper, Fernando Forerero McGrath, Mark Racicot i Richard Towns chcieli, aby ich film trafił do dystrybucji w 2017 roku, po premierze dobrze przyjętego "Disaster Artist" Jamesa Franco. Wiseau udaremnił te plany, składając przeciwko nim pozew. Ponieważ w produkcji znalazły się fragmenty "The Room", oskarżył twórców o naruszenie praw autorskich. Sąd uznał jednak, że mieli oni prawo cytować jego dzieło. W wyniku przegranej Wiseau będzie musiał zapłacić kanadyjskim filmowcom 550 tysięcy dolarów w ramach zadośćuczynienia za opóźnienie premiery oraz kolejne 200 tysięcy odszkodowania. Sędzia określił zachowanie powoda jako oburzające, wskazując, że jedynym jego celem było udaremnienie wydania dokumentu, który przedstawia go w niekorzystnym świetle. 

W 2017 roku Tommy Wiseau stał się bohaterem filmu "Disaster Artist" opowiadającego o kulisach powstania "The Room". Wystąpił także w dwuczęściowej produkcji "Najlepsi przyjaciele" na podstawie scenariusza jego przyjaciela, Grega Sestero. W 2019 roku rozpoczął prace nad filmem "Big Shark". 
Udostępnij: