Taylor Swift pokonała diabła! "Egzorcysta" ucieka z premierą

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Egzorcysta%3A+Wyznawca%22+zmienia+dat%C4%99+premiery.+Przez+Taylor+Swift-151925
Taylor Swift pokonała diabła! "Egzorcysta" ucieka z premierą
Królowa muzycznej sceny Taylor Swift zamieszała właśnie w kalendarzu premier kinowych. Wczoraj ogłoszono, że 13 października do kin wejdzie jej koncertowy film "Taylor Swift: The Eras Tour". Kilka godzin później ogłoszono, że horror "Egzorcysta: Wyznawca" nie trafi 13 października do kin.

Miliony kupują bilety na "Taylor Swift: The Eras Tour"Dlaczego Blumhouse i Universal zdecydował się na taki krok? Jednocześnie z ogłoszeniem daty premiery filmu rozpoczęła się przedsprzedaż biletów. I choć AMC nie wydało zbyt wiele na promocję wydarzenia, to wolne miejsca znikały w ekspresowym tempie. Jeszcze tego samego dnia w niektórych kinach nie było już dostępnych biletów.

Portal Deadline podaje, że pierwszego dnia przedsprzedaży Amerykanie zostawili w kasach kinowych ponad 10 milionów dolarów. Takie wyniki normalnie zarezerwowane są dla widowisk Marvela lub spod znaku Star Wars.

"Taylor Swift: The Eras Tour" będzie grany przez cztery kolejne weekendy we wszystkich dużych sieciach kinowych, a także w IMAXach. Ceny biletów kosztują od 13,13 do 19,89 dolarów.

Zwiastun filmu "Taylor Swift: The Eras Tour"
Kiedy do kin trafi "Egzorcysta: Wyznawca"?Reakcja dystrybutora horroru "Egzorcysta: Wyznawca" zareagował niemal natychmiast. Film, który miał trafić do amerykańskich kin 13 października, został przeniesiony na 6 października. Informację o tym podał sam Jason Blum w poście zakończonym #TaylorWins.

6 październik to rozsądne posunięcie. Weekend pozbawiony został bowiem wcześniej dużej premiery, kiedy Sony zdecydowało się przenieść premierę komiksowego widowiska "Kraven Łowca" na lato 2024 roku.

"Egzorcysta: Wyznawca" to pierwsza część z planowanej trylogii. Będzie historią ojca, który podejrzewa, że jego córka została opętana. W tym celu zwraca się do kobiety, która przed laty przeszła to samo. Jest nią Chris MacNeil (Ellen Burstyn).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones