Taylor Swift podbija kina. Jej film "Taylor Swift: The Eras Tour" zarobił 100 milionów jeszcze przed premierą

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Taylor+Swift%3A+The+Eras+Tour%22+zarobi%C5%82+100+milion%C3%B3w+jeszcze+przed+premier%C4%85-152347
Taylor Swift podbija kina. Jej film "Taylor Swift: The Eras Tour" zarobił 100 milionów jeszcze przed premierą
źródło: Getty Images
autor: Fernando Leon/TAS23
Film "Taylor Swift: The Eras Tour" jeszcze nie trafił do kin, a już jest przebojem. Jak donosi sieć kin AMC, zapis koncertu popularnej piosenkarki zarobił w przedsprzedaży ponad 100 milionów dolarów. Film wchodzi do Amerykańskich kin w przyszłym tygodniu. Zadebiutuje na 8500 ekranach.
    

Taylor Swift radzi sobie w kinach śpiewającoGettyImages-1584249148.jpg Getty Images © Allen J. Schaben


Jak donosi AMC, zainteresowanie amerykańskiej widowni jet ogromne, od wielkich aglomeracji do najmniejszych miasteczek. "Taylor Swift: The Eras Tour" to w USA najbardziej oczekiwana kinowa premiera jesieni. Przewiduje się, że film zarobi w weekend otwarcia około 100-125 milionów dolarów.

Uroczysta premiera filmu odbędzie się w Los Angeles 11 października. Dwa dni później "Taylor Swift: The Eras Tour" wejdzie do szerokiej dystrybucji w Stanach Zjednoczonych.

Sprzedaż biletów ruszyła 31 sierpnia i od tego momentu film bije rekordy. Projekt Swift jest dużym wsparciem dla kiniarzy w czasach, gdy dwa hollywoodzkie strajki - scenarzystów (już zakończony) i aktorów (wciąż trwający) - odbiły się poważnie na grafiku premier i doprowadziły do przesunięcia szeregu dużych produkcji.

Taylor Swift i jej ekipa dostali pozwolenie od Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych (SAG-AFTRA) na promowanie filmu w trakcie trwającego strajku. Piosenkarka ma obecnie przerwę w swojej trasie koncertowej. Powrót na scenę jest planowany na 9 listopada - wtedy ma odbyć się koncert artystki w Buenos Aires.

"Taylor Swift: The Eras Tour" - zwiastun
Powrót filmu koncertowego?To dobry czas dla filmów koncertowych. "Taylor Swift: The Eras Tour" pobił rekord sprzedaży biletów w swojej kategorii. W grudniu w amerykańskich kinach ma zadebiutować odpowiedź Beyoncé, czyli "Renaissance: A Film by Beyoncé".

Tymczasem studio A24 przypomniało ostatnio amerykańskiej publiczności "Stop Making Sense" Jonathana Demme'ego, klasyczny zapis koncertu grupy Talking Heads. Z okazji 40. rocznicy premiery film został przypomniany podczas festiwalu w Toronto, a potem trafił do kin. W zeszły weekend zarobił milion dolarów w box-offisie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones