"Fakty i akty" zmierzają na mały ekran

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Fakty+i+akty%22+zmierzaj%C4%85+na+ma%C5%82y+ekran-122860
W HBO trwają prace nad serialem "Wag the Dog" inspirowanym satyrą polityczną "Fakty i akty" z 1997 roku.


Akcja oryginału rozpoczyna się kilkanaście dni przed wyborami prezydenckimi w USA. Głowa państwa zostaje zaskoczona w niedwuznacznej sytuacji z nieletnią dziewczyną. Zanosi się na wielką kompromitację popularnego polityka. Doradcy zaczynają rozmyślać nad sensacją zastępczą, która odwróciłaby uwagę opinii publicznej od skandalu obyczajowego.

Twórcy nowej wersji zamierzają skupić się na mediach społecznościowych, które są dziś głównym narzędziem fabrykowania newsów.

Za kamerą stanie reżyser oryginału Barry Levinson. Robert De Niro, który zagrał jedną z głównych ról w "Faktach i aktach", zasiądzie na stanowisku producenta serialu. Scenariusz pisze Rajiv Joseph ("Ostatni gwizdek").

***

Chcecie być na bieżąco z propozycjami HBO GO? Zapraszamy na specjalną stronę Filmwebu http://www.filmweb.pl/hbogo! Znajdziecie tu wszystkie najpopularniejsze filmy i seriale, które prezentowane są w usłudze HBO GO, jak również informacje o planowanych i już istniejących projektach HBO. Zobaczcie najnowsze odcinki seriali, gdy tylko pojawią się na HBO GO. Część materiałów dostępna jest bezpłatnie - szukajcie oznaczenia "Bez abonamentu". Dowiedzcie się więcej na stronie specjalnej Filmweb HBO GO.