"Five Nights at Freddy's" będzie straszyć w kinie

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Five+Nights+at+Freddy%27s%22+b%C4%99dzie+straszy%C4%87+w+kinie-110786
Jedna z popularniejszych niezależnych gier wideo, "Five Nights at Freddy's", doczeka się kinowej wersji. Prawa do filmu zakupiło właśnie studio Warner Bros.Szczegóły kinowej adaptacji nie są na razie znane. Projekt nie ma bowiem scenarzysty. Producentami widowiska będą Seth Grahame-Smith (scenarzysta filmu "Abraham Lincoln: Łowca wampirów"), David Katzenberg (współscenarzysta "Beetlejuice 2") i Roy Lee (producent filmu "LEGO® PRZYGODA").

Bohaterem gry jest Mike Schmidt, który właśnie rozpoczął pracę jako nocny stróż w pizzerii Freddy Fazbear's Pizza. Praca nie będzie łatwa, ponieważ urocze animatroniczne maskotki restauracji okazują się mieć mroczną naturę, która nakazuje im zmieniać ludzi w kolejne maskotki, co w rezultacie prowadzi do śmierci ludzi w męczarniach. Znakiem rozpoznawczym gry, były wyskakujące "znikąd" maskotki wywołujące u graczy odruchową reakcję lękową.

"Five Nights at Freddy's" okazało się tak popularne, że od swojej premiery w sierpniu 2014 roku doczekało się aż dwóch kontynuacji. Twórca gry, Scott Cawthon, ma ponoć współpracować z producentami podczas procesu adaptacji materiału na potrzeby kina.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones