"Wolny dzień Ferrisa Buellera" doczeka się spin-offu. David Katzenberg za kamerą

The InSneider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Wolny+dzie%C5%84+Ferrisa+Buellera%22+doczeka+si%C4%99+spin-offu.+David+Katzenberg+za+kamer%C4%85-154226
"Wolny dzień Ferrisa Buellera" doczeka się spin-offu. David Katzenberg za kamerą
W wytwórni Paramount trwają prace nad spin-offem kultowego młodzieżowego komediodramatu "Wolny dzień Ferrisa Buellera" z 1986 roku. Za kamerą "Sam and Victor’s Day Off" stanie David Katzenberg.  

"Sam and Victor’s Day Off": co wiemy o filmieTytułowy Ferris Bueller (Matthew Broderick) to popularny w swoim liceum chłopak, który pewnego dnia postanawia zrobić sobie wolne od szkoły. Pożycza sportowe ferrari i wraz z najlepszym kumplem Cameronem (Alan Ruck) i dziewczyną Sloane (Mia Sara) jedzie do miasta. Tymczasem dyrektor (Jeffrey Jones), nie chcąc narazić na szwank swojej reputacji, rusza jego śladem.   


"Wolny dzień Ferrisa Buellera" przy budżecie rzędu 5 milionów dolarów zarobił w kinach 70 milionów dolarów. Film doczekał się także serialowej kontynuacji swoich przygód. W emitowanym na początku lat 90. serialu mogliśmy zobaczyć m.in. Jennifer Aniston w roli Jeannie, siostry tytułowego bohatera, którą w oryginalnym filmie zagrała Jennifer Grey.  

"Sam and Victor’s Day Off" opowie o parkingowych, którzy pożyczyli samochód granego przez Matthew Brodericka bohatera. W oryginalnej produkcji bohaterów zagrali Richard Edson i Larry "Flash" Jenkins. Spin-off tak jak oryginał będzie rozgrywał się na przestrzeni jednego dnia.


Dla Davida Katzenberga będzie to pełnometrażowy debiut. Syn Jeffreya Katzenberga - byłego prezesa studia Disneya oraz współzałożyciela  DreamWorks Animation - reżyserował do tej pory seriale, w tym "Graczy" i "Riverdale". Jest również współscenarzystą "Beetlejuice Beetlejuice" oraz producentem horroru "To".

Za co kochamy "Wolny dzień Ferrisa Buellera"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones