"Generał w labiryncie" Marqueza zostanie zekranizowany

Film Unlimited / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Genera%C5%82+w+labiryncie%22+Marqueza+zostanie+zekranizowany-35183
Rząd Wenezueli podjął decyzję o wsparciu produkcji filmu na podstawie głośnej powieści Gabriela Garcii Marqueza "Generał w labiryncie" opowiadającej o ostatnich dniach życia Simona Bolivara, bohater walk o wyzwolenie Ameryki Południowej spod władzy Hiszpanów.

Wydana po raz pierwszy w 1989 książka to przejmującą opowieść o klęsce zwycięzcy, o umieraniu człowieka i rozpadaniu się jego dzieła.

"Generał w labiryncie" to Simón Bolívar jako moribundus, wiedzący, że nie ma już dla niego ucieczki przed śmiercią ani wyjścia z labiryntu, w jaki wciągnęła go walka, sława i polityka.

Gabriela Marqueza zafascynował Bolívar umierający, przegrany, opuszczony. Przedstawił w swej powieści to opuszczenie i samotność w sposób tak przejmujący, jak tylko on potrafi. Márquez ukazuje Bolivara jako człowieka dużego formatu, który miał plany i marzenia, przekraczające możliwości swojej epoki. A może każdej epoki? Historia nie pozwala przecież na zrealizowanie żadnej Utopii, żadnej Doskonałości. To co powstaje, jest zawsze inne od początkowych wizji. [muza.com.pl]
Udostępnij: