"Godzilla vs. Kong": o czym opowie sequel filmu?

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Godzilla+vs.+Kong%22%3A+o+czym+opowie+sequel+filmu-147395
"Godzilla vs. Kong": o czym opowie sequel filmu?
W Australii trwają zdjęcia do kontynuacji widowiska "Godzilla vs. Kong". Film w reżyserii Adama Wingarda owiany był do tej pory tajemnicą.  W oficjalnym komunikacie prasowym wystosowanym niedawno przez lokalny rząd znalazł się jednak krótki zarys fabuły.

"Godzilla vs. Kong": szczegóły kontynuacjiWygląda na to, że sequel będzie skupiony przede wszystkim na postaci Konga. W komunikacie czytamy bowiem, iż w piątym filmie z serii Monsterverse Kong będzie bronił Ziemi przed niezwykłymi i niebezpiecznymi stworzeniami, które zagrażają jego nowemu domowi.

Niezatytułowany na razie sequel widowiska "Godzilla vs. Kong" trafi do kin 15 marca 2024 roku. Na ekranie prócz potworów zobaczymy także Dana Stevensa, który miał już okazję współpracować z Adamem Wingardem przy dreszczowcu "Gość" z 2014 roku.

Godzilla i Kong na ratunek kinomW pierwszej odsłonie "Godzilla vs Kong" Kong i jego obrońcy wyruszają na niebezpieczną wyprawę w celu odnalezienia prawdziwego domu kolosa. Towarzyszy im Jia, młoda sierota, którą z olbrzymią małpą łączy niezwykle silna więź. Niespodziewanie na drodze ekspedycji staje wściekły Godzilla, siejąc zniszczenie na całym świecie. Monumentalne starcie tych dwóch tytanów, zaaranżowane przez pozostające w ukryciu siły, jest zaledwie początkiem tajemnicy, której rozwiązanie leży głęboko w jądrze Ziemi.  

"Godzilla vs Kong" był pierwszym filmem, któremu w trakcie pandemii koronawirusa udało się zarobić ponad 100 milionów dolarów w amerykańskich kinach. Rezultat ów budzi szacunek tym bardziej, że widowisko było jednocześnie dostępne na platformie streamingowej HBO Max. W sumie produkcja Warner Bros. i Legendary zgarnęła na całym świecie 468 milionów $.

Przypomnijmy, że równolegle z sequelem "Godzilla vs. Kong" trwają prace nad serialem  o przygodach Godzilli. Będąca częścią ekranowego uniwersum Monsterverse produkcja powstaje dla serwisu streamingowego Apple TV+.  W jej obsadzie znaleźli się m.in. Kurt i Wyatt Russellowie, Anna Sawai, Ren Watabe, Kiersey Clemons, Joe Tippett oraz Elisa Lasowski.

Zwiastun filmu "Godzilla vs Kong"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones