"Gra o tron": Będzie nowy serial. George R.R. Martin scenarzystą

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Gra+o+tron%22%3A+B%C4%99dzie+nowy+serial.+George+R.R.+Martin+scenarzyst%C4%85-150295
"Gra o tron": Będzie nowy serial. George R.R. Martin scenarzystą
Mamy złą wiadomość dla fanów cyklu powieściowego "Pieśń lodu i ognia", za to dobrą wiadomość dla fanów serialowego uniwersum Gra o tron. HBO daje zielone światło na realizację nowego show. To projekt, o którym już na stronach Filmwebu pisaliśmy.

"A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight" - nowy serial ze świata "Gry o tron"Nowy serial nosi obecnie tytuł "A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight". Kiedy pisaliśmy o nim, mówiło się, że będzie nosił tytuł "Dunk & Egg" lub "The Tales of Dunk and Egg".

Fabuła serialu bazować będzie na opowiadaniach George'a R.R. Martina "Błędny rycerz", "Zaprzysiężony miecz" i "Tajemniczy Rycerz" (istniejącymi również w formie komiksów). Ich akcja rozgrywa się 90 lat przed wydarzeniami znanymi z serialu "Gra o tron". Opowiadają one o przygodach wędrownego rycerza Dunka (Ser Duncan Wysoki, późniejszy dowódca Gwardii Królewskiej) i jego giermka o imieniu Jajo (tak naprawdę Aegon Targaryen, późniejszy władca Siedmiu Królestw).


Dunk i Jajo są niezwykle lubianymi postaciami. O możliwości przeniesienia ich przygód na ekrany mówiło się więc już od dawna. Kilka lat temu przeciwko takiemu pomysłowi wypowiedział się sam Martin, który stwierdził, że chciałby napisać więcej opowiadań poświęconych tej parze.

Musiał jednak zmienić zdanie, ponieważ to właśnie Martin został scenarzystą serialu "A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight". Będzie też pełnił funkcję jednego z producentów wykonawczych.

Z serialem są też związane inne osoby, które doskonale znają to uniwersum: Ira Parker (producent i scenarzysta serialu "Ród smoka"), Ryan Condal (producent i scenarzysta serialu "Ród smoka") oraz Vince Gerardis (producent seriali "Gra o tron" i "Ród smoka").

7 wspaniałych: Najlepsze sceny śmierci z "Gry o tron"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones