"Gra o tron": Przygody Dunka i Jaja otrzymały scenarzystę

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Gra+o+tron%22%3A+Przygody+Dunka+i+Jaja+otrzyma%C5%82y+scenarzyst%C4%99-144715
"Gra o tron": Przygody Dunka i Jaja otrzymały scenarzystę
Wszystko wskazuje na to, że prace nad kolejnym spin-offem hitu HBO "Gra o tron" nabierają rozpędu. Jak ujawnia portal Deadline, Steve Conrad (seriale "Patriota", "Perpetual Grace, LTD", "Ultra City Smiths") został wybrany na scenarzystę serialu "Dunk & Egg". HBO na razie nie potwierdza tej informacji.


"Dunk & Egg": co wiemy o spin-offie serialu "Gra o tron"?"Dunk & Egg" lub "The Tales of Dunk and Egg" bazować będzie na opowiadaniach George'a R.R. Martina "Błędny rycerz", "Zaprzysiężony miecz" i "Tajemniczy Rycerz" (istniejącymi również w formie komiksów). Ich akcja rozgrywa się 90 lat przed wydarzeniami znanymi z serialu "Gra o tron". Opowiadają one o przygodach wędrownego rycerza Dunka (Ser Duncan Wysoki, późniejszy dowódca Gwardii Królewskiej) i jego giermka o imieniu Jajo (tak naprawdę Aegon Targaryen, późniejszy władca Siedmiu Królestw).

Dunk i Jajo są niezwykle lubianymi postaciami. O możliwości przeniesienia ich przygód na ekrany mówiło się więc już od dawna. Kilka lat temu przeciwko takiemu pomysłowi wypowiedział się sam Martin, który stwierdził, że chciałby napisać więcej opowiadań poświęconych tej parze.

Uniwersum "Gry o tron". Jakie plany ma HBO?HBO od dawna nosi się z planami realizacji kolejnych projektów osadzonych w świecie Westeros. Prace nad pierwszymi pięcioma spin-offami zostały ogłoszone jeszcze w trakcie emisji "Gry o tron". Tylko jeden z nich - "Bloodmoon" (lub "The Long Night") z Naomi Watts w głównej roli - dotrwał do fazy zdjęciowej. Projekt został porzucony w trakcie kręcenia odcinka pilotowego.

Obecnie trwają prace nad serialem "House of the Dragon", w którym poznamy kulisy brutalnego konfliktu wewnątrz dynastii Targaryenów znanego jako Taniec Smoków. Wydarzenia te zostały opisane przez Martina w książce "Ogień i krew".

W planach są podobno i inne projekty, w tym o rebelii Roberta Baratheona, "9 Voyages" (lub "Sea Snake") opowiadający o najsłynniejszym podróżniku Siedmiu Królestw Corlysie Velaryonie, "Flea Bottom" z akcją osadzoną w slumsach Królewskiej Przystani, "10,000 Ships" o legendarnej przeprawie księżniczki Nymerii i jej ludzi z Essos do Westeros oraz serial animowany o Złotym Imperium Yi Ti.

7 wspaniałych: Sceny śmierci z "Gry o tron"