Kilka miesięcy temu Microsoft ogłosił plany zamknięcia kilku swoich studiów. Wśród nich znalazło się japońskie studio Tango Gameworks, twórcy uznanych gier "Hi-Fi Rush" oraz "The Evil Within". Gdy wydawało się, że wszystko jest stracone, niespodziewanie do akcji wkroczył koreański wydawca Krafton, który wykupił studio wraz z prawami do marki. Zamknięcie Tango Gameworks wywołało szeroki oddźwięk w branży, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że wydane przez nich "
Hi-Fi Rush" okazało się ogromnym sukcesem. Gra została nagrodzona prestiżową nagrodą BAFTA za animację i zyskała uznanie zarówno graczy, jak i krytyków. Świadczą o tym oceny na Metacritic: 87 punktów od krytyków i 8,8 od graczy. Zamknięcie studia było powszechnie uznawane za "niesprawiedliwe".
Podobnego zdania najwyraźniej była firma Krafton, odpowiedzialna za produkcję "
PUBG" oraz wydanie "
The Callisto Protocol". W opublikowanym w nocy oświadczeniu firma poinformowała, że osiągnęła porozumienie z Microsoftem i nabyła prawa do marki "Hi-Fi Rush", a także wykupiła wspomniane studio. Krafton zamierza zapewnić Tango Gameworks wszystkie środki potrzebne do dalszej pracy nad przygodami Chaia i ekipy. Warto jednak dodać, że Microsoft nadal pozostaje właścicielem innych marek, takich jak "
The Evil Within" czy "
Ghostwire: Tokyo".
Zobacz zwiastun "Hi-Fi Rush"
Czy Krafton okaże się ratunkiem dla japońskiego studia? Czas pokaże. Biorąc pod uwagę, jak wyglądało wydanie "
The Callisto Protocol" i zarzuty, jakie studio Striking Distance Studios wysuwało wobec wydawcy, który rzekomo naciskał na zbyt wczesne wydanie gry, pozostaje mieć nadzieję, że radość z uratowania Tango Gameworks nie jest przedwczesna.