Microsoft zamyka studia odpowiedzialne za "Redfalla" i "Hi-Fi Rush"

IGN / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Microsoft+zamyka+Arkane+Austin+i+Tango+Gameworks%2C+tw%C3%B3rc%C3%B3w+Redfall+i+Hi-Fi+Rush-155426
Microsoft zamyka studia odpowiedzialne za "Redfalla" i "Hi-Fi Rush"
W nieoczekiwanym zwrocie wydarzeń, kiedy mogłoby się wydawać, że wszystkie największe cięcia i "restrukturyzacje" branży są już za nami, nagle na scenę wchodzi cały na biało Microsoft i ogłasza kolejne zmiany.

W wysłanym dzisiaj przez Matta Booty'ego, szefa Xbox Game Studios, mailu, ogłoszono zmiany i restrukturyzacje w firmie, które mają zwiększyć natężenie prac nad najważniejszymi markami w portfolio. Oto lista studiów, które czekają zmiany:

Arkane Austin – studio zostanie zamknięte, a niektórzy członkowie zespołu dołączą do innych studiów, oferując wsparcie nad pozostałymi projektami w całej Bethesdzie. Najnowsza aktualizacja "Redfall" będzie ostatnią, firma kończy wszelkie prace nad grą. Gra i jej serwery pozostaną online, a graczom, którzy zakupili DLC "Bite Back", zostanie zaoferowana rekompensata.

Alpha Dog Studios – studio zostanie zamknięte. Wydany przez nich "Mighty Doom" zakończy działalność 7 sierpnia, a firma wyłączy możliwość dokonywania jakichkolwiek zakupów w grze.

Tango Gameworks – studio również zostanie zamknięte. "Hi-Fi Rush" pozostanie dostępne na platformach, na których zostało do tej pory wydane.

Roundhouse Games – zespół Roundhouse Games dołączy do ZeniMax Online Studios (ZOS). Roundhouse odegrał kluczową rolę w wielu ostatnich premierach gier i dołączenie ich do ZOS, aby pracować nad "The Elder Scrolls Online", oznacza, że będą mogli jeszcze bardziej rozwijać świat, który miliony graczy nazywają domem.

Zobacz wywiad z Johnem Johanasem z Tango Gameworks
Chociaż złośliwi mogą twierdzić, że Arkane Austin zasłużyło na zamknięcie z powodu fatalnego stanu "Redfall" przy premierze, trudno jest usprawiedliwić zamknięcie Tango, które dostarczyło Xboxowi świetną grę "Hi-Fi Rush”. Co będzie kolejnym krokiem Microsoftu? Pozostaje nam tylko czekać i obserwować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones