"Igrzyska śmierci" sukcesem również w Polsce

Informacja nadesłana autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Igrzyska+%C5%9Bmierci%22+sukcesem+r%C3%B3wnie%C5%BC+w+Polsce-83680
Forum Film poinformowało o wyniku "Igrzysk śmierci". W ciągu pierwszych trzech dni wyświetlania obraz zobaczyło w naszym kraju 93 031 osób.

Jest to czwarte najlepsze otwarcie filmu zagranicznego w tym roku. Obraz na starcie zobaczyło więcej osób niż pierwszą część adaptacji innego światowego bestsellera "Zmierzch" (niespełna 89 tys.)

Katniss pochodzi z Dwunastego Dystryktu, jednego z najbiedniejszych regionów w państwie Panem. Kiedy jej młodsza siostra zostaje wylosowana do udziału w Głodowych Igrzyskach, corocznym turnieju organizowanym przez bezwzględne władze, Katniss zgłasza się by zająć jej miejsce. Musi opuścić nie tylko rodzinę, której jest żywicielką, ale i Gale’a, który zdaje się być kimś więcej niż przyjacielem. Aby ich jeszcze zobaczyć, musi zwyciężyć w transmitowanych przez telewizję Igrzyskach. Przeżyć może tylko jeden uczestnik. Pochodzący z biednego dystryktu i nie szkoleni w walce Katniss i chłopak Peeta, w oczach widzów skazani są na porażkę. Igrzyska są jednak nieprzewidywalne. Między młodymi rodzi się uczucie, a odważna szesnastolatka rozpala w ludziach nadzieję na zmiany. Staje się symbolem buntu i walki z niesprawiedliwością. Jednak jeśli kiedykolwiek ma zobaczyć jeszcze rodzinny Dystrykt 12, musi dokonać rzeczy niemożliwych...