"Indiana Jones 5": John Rhys-Davies powróci jako Sallah?

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Indiana+Jones+5%22%3A+Czy+John+Rhys-Davies+powr%C3%B3ci+jako+Sallah-140797
"Indiana Jones 5": John Rhys-Davies powróci jako Sallah?
źródło: Getty Images
autor: CBS Photo Archive
Harrison Ford powróci raz jeszcze do roli Henry'ego Jonesa. A czy w widowisku "Indiana Jones 5" zobaczymy uwielbianą przez fanów postać Sallaha? Aktor John Rhys-Davies - znany również m.in. z "Władcy Pierścieni" - potwierdził, że film jest w przygotowaniu i dał nadzieję na to, że jest szansa na jego powrót.
 
Z tego, co rozumiem, film powstanie i zdjęcia ruszają rzekomo w maju, powiedział aktor. Jestem lekko sceptyczny co do tego, czy świat pozwoli nakręcić taki film już w maju. Jest możliwe, że zostanę poproszony, by w nim wystąpić. Jeśli mnie nominują, będę służył! Uważam jednak, że powinniśmy odczekać jeszcze trochę i pozwolić naszym szefom ogłosić, co trzeba. Wtedy będę mógł podzielić się moją radością lub moim zawodem. Czy to wystarczająco dyplomatyczna odpowiedź?

Sallah Mohammed Faisel el-Kahir to przyjaciel Indiany Jonesa z Kairu, który pojawił się w dwóch częściach serii: "Poszukiwaczach zaginionej Arki" (1981) oraz "Ostatniej krucjacie" (1989).

"Indiana Jones 5" będzie pierwszą częścią przygód słynnego filmowego archeologa, której nie wyreżyseruje Steven Spielberg. Będzie on jedynie pełnił funkcję producenta. Na stołku reżysera zastąpił go James Mangold, autor "Logana: Wolverine'a" i "Le Mans '66".

"Indiana Jones 5" pierwotnie miał trafić do kin w 2019 roku. Obecnie jego data premiery to 29 lipca 2022 roku.
Udostępnij: